Problem z bezdomnymi w Kutnie. Policja apeluje o pomoc

- poniżej dalsza część artykułu -

Termometry wskazują coraz niższe temperatury. To początek wyjątkowo trudnego czasu dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować im życie. 

- poniżej dalsza część artykułu -

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz Strażą Ochrony Kolei i Strażą Miejską. Podczas wspólnych patroli kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Osoby zagrożone zamarznięciem odwożone są do domów, schronisk, noclegowni, ośrodków pomocy społecznej. W tym szczególnym czasie nawet drobne zaniechanie może doprowadzić do tragedii. Wypity alkohol sprawia, że odczuwanie zimna jest inne i osoby odurzone alkoholem pozostając zbyt długo na zewnątrz mogą narazić się na odmrożenia oraz wyziębienie organizmu.

- poniżej dalsza część artykułu -

W związku z nadejściem okresu jesienno-zimowego, a co za tym idzie spadkiem temperatury i zimnymi nocami apelujemy do mieszkańców miasta o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.

Ruszyła „Ogrzewalnia” dla bezdomnych

- poniżej dalsza część artykułu -

Od 15 grudnia w Kutnie przy ul. Mickiewicza 104 zostanie uruchomione nowe miejsce gdzie bezdomni będą mogli się schronić – „Ogrzewalania”. Pomieszczenie to będzie doraźnym miejscem pobytu osób bezdomnych, przebywających na terenie miasta Kutna, które z powodu braku stałego miejsca pobytu nie mają innej możliwości zabezpieczenia się przed zimnem w nocy. Uchronić to ma osoby bezdomne przed wychłodzeniem i zamarznięciem.

Przyjęcia osób bezdomnych będą odbywać się w godz. 16.00-8.00 każdego dnia tygodnia do 30 kwietnia 2018 r. W okresie silnych mrozów czas otwarcia Ogrzewalni może ulec wydłużeniu.

Osoby bezdomne zgłaszające się do Ogrzewalni będą mogły skorzystać z pomocy w formie schronienia, odzieży, ciepłego napoju oraz wykonać podstawowe zabiegi higieniczne. Ponadto mogą liczyć na pomoc pracownika socjalnego w ramach jego pracy socjalnej po zgłoszeniu się do tut. Ośrodka i podjęciu współpracy.

Jeżeli sami Państwo nie jesteście w stanie pomóc takim osobom, poinformujcie służby, które dowiozą bezdomnych do miejsca gdzie będą mogły się schronić i przetrwać ten trudny dla nich czas.

źródło: KPP Kutno
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama