Profilaktyczne spotkanie z kutnowskimi strażnikami miejskimi

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie dowiedzieli się więcej o pierwszej pomocy i bezpieczeństwie. Wszystko dzięki spotkaniu ze strażnikami miejskimi. Funkcjonariusze opowiedzieli o ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa w sieci, czy bezpieczeństwa podczas korzystania z różnego rodzaju usług.

- R E K L A M A -

— Przekazałem kilka cennych uwag i porad dotyczących pierwszej pomocy oraz reagowania w sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego. Porozmawialiśmy również o bezpieczeństwie podczas sytuacji, w których pojawiają się osoby chcące nas oszukać lub wyłudzić pieniądze poprzez wejście do naszych mieszkań lub poprzez kontakt telefoniczny podszywając się pod różnego rodzaju instytucje. To bardzo ważne, żeby mieć świadomość, jakie zagrożenia czekają na nas w takich sytuacjach — mówi Bartłomiej Sawicki z kutnowskiej Straży Miejskiej.

To nie pierwsze tego typu spotkanie prowadzone przez strażników. Niedawno funkcjonariusze spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6, z którymi ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy.

- R E K L A M A -

W kutnowskiej straży miejskiej pracuje sześciu wykwalifikowanych ratowników medycznych, na wyposażeniu jednostki są trzy defibrylatory AED.

Źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: