Prognozują drastyczny spadek temperatur, nadciągają silne mrozy

Nadchodzą bardzo mroźne dni. W ciągu następnych kilkudziesięciu godzin temperatury w województwie łódzkim drastycznie spadną – alarmują Łowcy Burz Łódzkie. W Kutnie temperatura oscylować będzie w okolicach -20, zaś w regionie i pozostałej części woj. łódzkiego słupek rtęci może spaść do nawet -30 stopni Celsjusza!

- R E K L A M A -

Prognozy Łódzkich Łowców Burz dla naszego województwa:

▪ Noc 15/16 stycznia oraz jutrzejszy dzień – temperatury utrzymają się na poziomie od -8 do -12 stopni Celsjusza. Warunki będą więc porównywalne do minionej nocy. Lokalnie, przy samym gruncie, może być nieznacznie zimniej. Jutrzejszego dnia powrócą temperatury -4, -5 stopni.

▪️ Noc 16/17 stycznia oraz niedziela 17.01 – od sobotniego wieczoru temperatura zacznie ponownie spadać. W niedzielę nad ranem możliwe są temperatury z przedziału -15; -20 stopni. W ciągu dnia TEMPERATURA NADAL BĘDZIE NISKA. Słupki rtęci nie wskażą więcej niż -12 stopni. To będzie najzimniejszy dzień tego incydentu. Ale to jeszcze nie koniec.

- R E K L A M A -

▪️ Noc 17/18 stycznia – bez wątpienia najzimniejsza noc od dłuższego czasu. W niedzielę po zapadnięciu zmroku temperatury mogą już osiągać -20 stopni I STALE SPADAĆ. Według najmniej optymistycznych szacunków (a na takie zawsze się trzeba przygotowywać) rekord wyniesie -27*C !

ZE WZGLĘDU NA TAK ZNACZNE SPADKI TEMPERATUR ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ AKTUALIZACJI OSTRZEŻENIA DO NAJWYŻSZEGO STOPNIA

- R E K L A M A -

W poniedziałkowy ranek niewiele lepiej, nadal do 20 kresek poniżej zera. Dzień 18 stycznia może zostać objęty aktualizacją dotyczącą długości trwania ostrzeżenia, jednak sytuacja póki co nie jest klarowna.

Podsumowując, czekają nas bardzo zimne dni. Zachowajcie ostrożność, jeśli nie musicie, nie wychodźcie na długo na zewnątrz. Zadbajcie też o Waszych pupili, którym na pewno będzie zimno na spacerach. We wcześniejszym poście udostępnialiśmy informacje dotyczące osób bez dachu nad głową – reagujcie, wystarczy jeden telefon alarmowy

Bądźcie ostrożni!

Źródło: Łowcy Burz Łódzkie


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: