REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Proste i tanie sposoby na nudę

poniżej dalsza część artykułu

Zapewne w wielu poradnikach jakie czytałeś, natknąłeś się na sposoby typu: nowy sport, nauka gry na pianinie, podróż. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Jak wiemy, nowy sport pewnie wymaga zainwestowania w instruktora, może nowy sprzęt czy dojechanie do innego miasta na zajęcia. Podróż też nie jest tanim rozwiązaniem jeśli bierzemy pod uwagę zagraniczne wycieczki. A więc jak w taki i szybko sposób pokonać nudę?

Spacer

   Nic nas nie kosztuje, a dzięki nim dotleniamy mózg, troszkę się zmęczymy i będzie nam się lepiej spało. Możemy pójść w inne miejsce niż zwykle, aby przełamać monotonię. Spacery mają udowodnione działanie prozdrowotne dla naszego organizmu, poprawiają krążenie, wzmacniają kości, poprawiają odporność oraz pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej.

Porządki

poniżej dalsza część artykułu

   Zrób porządek w szafkach, może masz jakieś niepotrzebne przedmioty w dobrym stanie, które możesz sprzedać i jeszcze na tym zarobić? Mogą to być książki, ubrania, porcelana, buty, czy jakieś pamiątki? A może nawet masz jakiś niepotrzebny mebel? Sprzedaj go, ty zarobisz a dodatkowo zyskasz trochę przestrzeni w mieszkaniu.

Gotowanie

   Dzisiaj ci się nudzi, a być może jutro czeka cię ciężki dzień w pracy czy szkole? Ugotuj sobie coś pysznego, wykorzystaj produkty, które jutro mogą być już przeterminowane, dzięki temu nie zmarnujesz jedzenia, po powrocie do domu, będzie na ciebie czekał pyszny obiad. 

Krzyżówki

poniżej dalsza część artykułu

   Idealny i tani sposób na nudę i nie tylko. Krzyżówki doskonale rozwijają intelekt, poprawiają koncentracje, rozwijają wyobraźnie a dodatkowo uczą nowych słów. Jeśli na pierwszej stronie znałeś odpowiedzi tylko na pięć haseł, nie zniechęcaj się. Skorzystaj z https://haslowo.pl/ gdzie możesz poszukać hasła, na które nie znasz odpowiedzi. Za jakiś czas będziesz mistrzem krzyżówkowym! 

Sen

   To jest zawsze dobry sposób na wszystko. Drzemka na pewno nie zaszkodzi a sprawi, że obudzisz się wypoczęty i z nowymi pomysłami, jak zorganizować resztę dnia. Sen poprawia także koncentrację i nastrój. Może nawet coś ciekawego ci się przyśni?

Napraw coś lub przygotuj 

poniżej dalsza część artykułu

   Być może masz cieknący kran w kuchni, który już od dawna denerwuje ciebie i domowników? Poszukaj filmiku instruktażowego w internecie i napraw to! Dzięki temu będziesz z siebie dumny i nauczysz się czegoś nowego. A może zbliża się wiosna a ty nadal masz w szafie tylko zimowe ubrania? Warto przejrzeć letnia garderobę, przygotować wiosenne kurtki do pralni i być gotowym na cieplejsze dni. 

Odwiedź kogoś lub zaproś na kawę 

   Może dawno nie rozmawiałeś z rodziną lub przyjaciółmi? Zaproś ich do siebie lub zaproponuj wyjście na spacer czy do kina. Zawsze miło jest odnowić znajomość lub spotkać się z kimś bliskim. A może po prostu zadzwoń i zapytaj co słychać? 

Film lub serial

   Czy jest ktoś, kto nie lubi oglądać filmów i seriali? Wątpliwe. Ułóż się wygodnie na kanapie i obejrzyj jakiś niestandardowy film, może historyczny? Albo film na faktach. Przełam rutynę i zobacz coś, czego byś normalnie nie zobaczył. A może odkryjesz nowy ulubiony gatunek filmowy?  

    Te kilka propozycji na pokonanie nudy z pewnością mogą pomóc, ale pamiętaj aby znaleźć dla siebie odpowiednie zajęcie, które w jakiś sposób cię rozwinie a jednocześnie przełamie monotonność. Nie rób niczego na siłę, odkrywaj siebie i znajdź hobby, które wypełni nudę.

reklama

Warto przeczytać:

reklama