Przebudowa centrum Kutna na ostatniej prostej. ZOBACZ ZDJĘCIA

- poniżej dalsza część artykułu -

Co słychać na Placu Wolności i okalających go ulicach? Postanowiliśmy sprawdzić, jak przebiegają prace związane z rewitalizacją ścisłego centrum Miasta Róż. Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Kutno, zaawansowanie całości prac ocenia się na około 90 procent.

Obecnie trwają prace wykończeniowe w pawilonie gastronomicznym i wystawienniczym, oraz prace związane z układaniem okładzin kamiennych przy fontannach na płycie placu i Rynku Zduńskim. Trwa montaż znaków pionowych w ramach nowej organizacji ruchu w obrębie ulic: Podrzeczna, Miła, Zamenhofa, Krótka.

- poniżej dalsza część artykułu -

Oprócz trwających robót budowlanych wykonywane są nasadzenia zieleni na Rynku Zduńskim i Placu Wolności. W specjalnie przygotowanych stanowiskach sadzone są głogi pośrednie. Dodatkowo na każdej pierzei placu oraz na ul. Krótkiej pojawiły się lipy drobnolistne.

Na Rynku Zduńskim posadzono klony polne. Dodatkowo pojawią się tam akcenty różane, sektory z trzmieliną, jałowcami płożącymi i berberysami. W ramach rewitalizacji posadzonych zostanie w sumie około 100 drzew.

- poniżej dalsza część artykułu -

Ponadto obecnie trwają prace koncepcyjne dot. zagospodarowania głównej płyty Placu Wolności odpowiednią aranżacją sezonowych roślin zielonych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Efekty tych prac będzie można zobaczyć wiosną przyszłego roku – informuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama