reklama
reklama

Przebudowa wiaduktów na Józefowie i Troczewskiego coraz bliżej. Ministerstwo Infrastruktury podało termin

Już za kilka tygodni ruszyć ma przebudowa dwóch wiaduktów kolejowych na Józefowie i Troczewskiego. Informację o planowanym początku prac potwierdziło Ministerstwo Infrastruktury.

- R E K L A M A -

Interpelację w sprawie planu prac dot. wiaduktów kolejowych w Kutnie niedawno wystosował poseł Dariusz Joński. W odpowiedzi uchylono rąbka tajemnicy dotyczącego m.in. terminu rozpoczęcia prac.

Jak informuje sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel, PKP PLK SA. planuje rozpoczęcie plac budowlanych dot. przebudowy wiaduktów u zbiegu ul. Warszawskie Przedmieście/Józefów i w ciągu ulicy Troczewskiego w marcu 2020.

- R E K L A M A -

Mając na uwadze konieczność utrzymania ruchu kolejowego prace będą podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności będzie wykonana część wiaduktów pod torem nr 2, a po ich zakończeniu ruch pociągów zostanie przeniesiony na tor nr 2 i obiekty zostaną dokończone pod torem nr 1. Planowany czas przebudowy połowy wiaduktu to około 5 miesięcy. Z uwagi na trwające obecnie zamknięcie toru nr 2 na szlaku Kutno – Stara Wieść prace na obu obiektach muszą odbywać się w tym samym okresie w torze nr 2, a następnie w torze nr 1 – wyjaśnia A. Bittel.

Wykonawca robót przygotowuje organizację ruchu kołowego w taki sposób, aby „zminimalizować utrudnienia komunikacyjne”. Opracowana organizacja ruchu ma być jeszcze uzgadniana z UM Kutno.

- R E K L A M A -

Jakiś czas temu szeroko informowaliśmy o dyskusji radnych dot. przebudowy wiaduktów. Przeczytać możecie o tym w tym miejscu

O sprawie będziemy informować na bieżąco.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: