Przed nami charytatywny koncert w CTMiT. Kobranocka zagra dla Olka i Kamili

W najbliższą niedzielę 16 lipca 2023 roku o 19:00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbędzie się charytatywny koncert zespołu Kobranocka „Gramy dla Olka i Kamili – liczy się każda chwila”.

- R E K L A M A -

Na koncert Kobranocki zapraszają organizatorzy – Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury, Kutnowski Dom Kultury, Anti–Violent Agency / Marek Maras Kurnatowski oraz Agnieszka Bregier z Kutnowskiego Domu Kultury. Bilety do nabycia w cenie 60 złotych. W dniu koncertu będą kosztować 80 złotych. Odwiedź stronę kupbilecik.pl

Patronat nad koncertem objęli Powiat Kutnowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora. W gronie patronów medialnych znalazł się portal PanoramaKutna.pl

- R E K L A M A -

Cały dochód z koncertu będzie przekazany Kamili i Olkowi!

Olek ma 16 lat i uczy się w liceum ogólnokształcącym w Kutnie. Niestety, po 10 miesiącach od poprzedniego leczenia onkologicznego, związanego z Osteosarcomą (kostniakomięsak, mięsak kościopochodny) – rakiem złośliwym kości piszczelowej, nowotwór powrócił ze zdwojoną siłą.

Przerzuty pojawiły się w płucach i w biodrze, stawiając pod wielkim znakiem zapytania efekty trwających długie miesiące ćwiczeń i rehabilitacji operowanej nogi. Młody Wojownik po raz trzeci w swoim życiu mierzy się z tym rodzajem leczenia. W wieku 6 miesięcy wykryto u niego guza mózgu. Po chemioterapii wszczepiono mu zastawkę komorowo–otrzewną, która w dalszych latach jego życia była trzy razy wymieniana. Choroba nowotworowa pozostawiła po sobie znaczące konsekwencje w postaci autyzmu dziecięcego, z którego skutkami Olek mierzy się do dziś. Potrzebuje specjalistycznej opieki i terapii psychologiczno–pedagogicznej oraz wsparcia członków rodziny w samoobsłudze i radzeniu sobie z emocjami. Dlatego najwłaściwszą i jedyną możliwą formą uczenia się dla Olka w tym czasie było nauczanie indywidualne, odbywające się zdalnie przez Internet. Znając rozmiar przykrych konsekwencji uczenia się online wszystkich dzieci i młodzieży w czasie pandemii, możemy sobie wyobrazić, jak brak społecznego wsparcia rówieśników i nauczycieli oraz konieczność ochrony zdrowia przed infekcjami wpływają na kondycję psychiczną Olka, który – jak sam z niewiarygodną dojrzałością podkreśla – czuje się znacznie starszy i doświadczony niż wskazywałby na to jego wiek.

- R E K L A M A -

Mimo autyzmu Olek jest bardzo świadomy, że może umrzeć, gdyż lekarze począwszy od 16 roku życia rozmawiają z nim jak z dorosłym, informując o diagnozie i sposobach leczenia. Wszystko to powoduje, że musi mierzyć się z psychicznym bólem dotykania granicy życia i śmierci zbyt wcześnie, a jego refleksje wskazują na dojrzałość, której niejeden dorosły nie jest w stanie osiągnąć. Mimo uzgodnionych z dyrekcją szkoły planów nauczania indywidualnego w domu, w żywym kontakcie z nauczycielami, a nawet ewentualnego powrotu do środowiska szkolnego, niestety, ze względu na podwójny przerzut nowotworu i rozpoczętą chemioterapię, nawet lekcje zdalne odbywają się sporadycznie. W najbliższym czasie czeka Olka kontynuacja chemioterapii oraz operacja i zapewne długotrwała i żmudna rehabilitacja.

Sytuacja rodzinna naszego bohatera jest niełatwa i bardzo złożona, gdyż w tym samym czasie z chorobą nowotworową mierzy się mama Aleksandra – Kamila, która wraz z synem obciążona jest Zespołem Li–Fraumeni, czyli rzadkim, uwarunkowanym genetycznie zespołem predyspozycji do nowotworów. Koszty związane z leczeniem tak nietypowych nowotworów są bardzo duże i przerastają możliwości rodziny Olka. Lekarstwa, suplementy diety, dojazdy do kliniki, planowana rehabilitacja, za wszystko to trzeba zapłacić, a leczenie Olka może być refundowane z NFZ tylko w pewnej części. Dlatego każda, nawet najmniejsza możliwość wsparcia zbiórki dla ratowania życia, jeszcze niepełnoletniego bohatera, przyniesie mu ulgę w bólu i nadzieję na uratowanie jego młodego, dobrze zapowiadającego się życia.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: