reklama
reklama

Przed nami długi weekend. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Zbliża się długi czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała i początkiem wakacji. W okresie od 19 do 23 czerwca 2019 roku o bezpieczeństwo podróżnych zadba większa liczba policjantów, w tym w szczególności ruchu drogowego.

- R E K L A M A -

Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Patrole skoncentrują się na zapewnieniu płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, w miejscach spowolnień i utrudnień będą starali się podejmować ręczne kierowanie ruchem.

- R E K L A M A -

Pamiętajmy, że tam gdzie będą procesje nastąpią czasowe zmiany organizacji ruchu.

Jak było w zeszłym roku?

Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” trwała od 30 maja do 3 czerwca 2018r. W czasie pięciu dni działań „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 72 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 4 osoby, a 84 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 113 nietrzeźwych kierujących.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: