reklama
reklama

Przed nami kolejne poluzowanie obostrzeń. Trwa konferencja premiera i minister sportu

Trwa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Rząd informuje na niej o etapach powrotu do normalności w sporcie.

Poluzowanie obostrzeń dotyczących sportu nastąpi już na początku maja.

- R E K L A M A -

„W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – to już od 4 maja. W tych miejscach mamy pewność dystansu społecznego, możliwość jego utrzymania” – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Jakie będą kolejne etapy?

W trzecim etapie sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte – również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych.

- R E K L A M A -

W czwartym etapie siłownie, sale fitness, sale taneczne, kręgielnie – miejsca, w których bliżej siebie wszyscy przebywają.

„Po czwartym etapie postawiłem kropkę, ale mam nadzieję, że i potem wrócą rozgrywki, które będą mogły odbywać się przy udziale publicznośći. Radość kibicowania to to na co wszyscy czekamy. Sport wróci na stadiony i do naszych domów” – komentował M. Morawiecki.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: