Przed nami Noc Muzeów. Co przygotowano w Oporowie i Krośniewicach?

Z okazji tegorocznej „Nocy Muzeów” zapraszamy w dniu 15 maja do zwiedzania oporowskiego Zamku w nietypowy sposób. Motywem przewodnim będzie: „Zamek w Oporowie na wielkim i małym ekranie”.

Warto bowiem pamiętać, że muzeum jest nie tylko atrakcyjnym miejscem dla turystów, ale i dla twórców filmowych.
W ciągu kilkudziesięciu lat powstawało w zamkowych wnętrzach wiele filmów fabularnych i dokumentalnych, odcinki seriali telewizyjnych oraz spektakle teatru telewizji.

Realizowali je znakomici reżyserzy, scenografowie, operatorzy i aktorzy. Informacje o nich, wraz z odpowiednimi kadrami z filmów, znajdą Państwo na niewielkich planszach rozmieszczonych w salach ekspozycyjnych muzeum, w których kręcono sceny filmowe i wplatano w scenografię eksponaty z naszych zbiorów.

Ponadto w godzinach popołudniowo – wieczornych (od 17.00 do 21.00), atrakcją będą minirecitale muzyczne na fortepian, gitarę i skrzypce prezentowane w Sali Rycerskiej oraz na dziedzińcu zamkowym.
Każdy chętny będzie również mógł własnoręcznie wybić „monetę pamiątkową” z wizerunkiem zamku w Oporowie i herbem Sulima Oporowskich.

W „Noc Muzeów” muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. od 10.00 do 22.00.

Noc Muzeów 2022 również w Krośniewicach – 14 maja w godzinach 17 – 22. Wydarzenie odbędzie się w Salach Muzeum im. Jerzego Dunin – Borkowskiego w Krośniewicach.

W programie: wykłady, zwiedzanie z przewodnikiem, pokaz filmów, kącik dla dzieci, warsztaty dla dzieci oraz pokaz „gry w bule” na dziedzińcu muzeum.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)

Nie przegap: