Przed nami „Sielanka w Leszczynku”. Przyjdź w kapeluszu i wygraj w konkursie

Dopiero co zakończyła się Gitarowa Majówka w Leszczynku, a przed nami kolejne ciekawe wydarzenie kulturalne w Gminie Kutno. W najbliższą sobotę odbędzie się „Sielanka w Leszczynku”.

- R E K L A M A -

Jak informuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, pomiędzy Gminą Kutno a TPZK została zawarta umowa na realizację zadania publicznego pod tytułem „Sielanka w Leszczynku”. Zadanie dotyczy upowszechniania wiedzy o dziejach i kulturze regionu kutnowskiego i zakłada realizację wydarzenia kulturalno—integracyjnego z walorem edukacyjnym, nawiązującego do tradycji związanych z życiem obyczajowym ziemiaństwa niegdyś zamieszkującego ziemię kutnowską.

Wydarzenie będzie miało formę zjazdu towarzyskiego, jakie odbywały się na przełomie wieków XIX i XX w posiadłościach ziemskich, nie zabraknie więc zabaw i gier towarzyskich oraz piknikowego poczęstunku. Na wstępie jednak uczestnicy wysłuchają prelekcji nt. dziejów majątku w Leszczynku oraz jego właścicieli, połączonej z pokazem multimedialnym.

- R E K L A M A -

— Prosimy Panie i Panów o przybycie w kapeluszach stosownych do majowego wypadu za miasto, najciekawsze zostaną nagrodzone w konkursie! — komentują przedstawiciele TPZK.

Wydarzenie odbędzie się 20 maja (sobota), w godz. 13:00-18:00 na terenie zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: