Przed nami święto folkloru w Leszczynku. Zapraszamy na „Złotą Leszczynę”

Przed nami prawdziwe święto folkloru. Już 5 sierpnia 2023 w gminie Kutno odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna”. Przygotowano wiele atrakcji.

- R E K L A M A -

Impreza odbędzie się 5 sierpnia 2023 w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku. O godzinie 13:00 korowód festiwalowy, a o 13:10 oficjalne otwarcie imprezy. Później na publiczność czekać będzie wiele ludowych występów.

Wystąpią lokalne dziecięco-młodzieżowy zespół pieśni i tańca Leszczynki, a także Zespół Ludowy Leszczynianki. Do tego oczywiście wiele występów w ramach przesłuchań konkursowych. O tym, kto zdobędzie Złotą Leszczynę dowiemy się o 19:00. Następnie prezentacja najlepszych zespołów i potańcówka.

- R E K L A M A -

Dodatkowo organizatorzy przewidzieli wystawy twórców ludowych, warsztaty odlewu z gipsu, warsztaty rzeźbiarskie, warsztaty malarskie, warsztaty wikliniarskie oraz ogródek gastronomiczny.

Organizatorami III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna” są Gmina Kutno i Centrum Kultury Gminy Kutno. Wydarzenie patronatem honorowym objęli m.in. Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk i Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska. W gronie patronów medialnych jest PanoramaKutna.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: