REKLAMA
środa, 10, sierpień 2022
REKLAMA

Przedszkolaki odwiedziły kutnowskich policjantów (ZDJĘCIA)

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Kutnie „Niezapominajka” odwiedziły kutnowską komendę. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, ale nie zabrakło również bardzo ważnej i cennej lekcji o bezpieczeństwie w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

poniżej dalsza część artykułu

Dla najmłodszych gości był to z pewnością ciekawy element wspólnie spędzanego czasu. Swoje miejsce znalazły oczywiście informacje o bezpieczeństwie w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Policjantki omówiły najważniejsze aspekty bezpieczeństwa dla najmłodszych: kontakt z osobami obcymi, zachowanie w przypadku ataku groźnego psa, bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jak mówi podkomisarz Edyta Machnik, oficer KPP Kutno, dzieci miały okazje zobaczyć również sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów, oraz pobawić się w detektywa robiąc sobie odciski palców. Na koniec przedszkolaki mogły obejrzeć radiowozy policyjne i przymierzyć się za ich kierownicą. Każde dziecko otrzymało przed wyjściem elementy odblaskowe, aby podczas zbliżających się wakacji było widoczne i bezpieczne na drodze. 

poniżej dalsza część artykułu

(źródło: KPP Kutno)reklama

Warto przeczytać:

reklama