reklama
reklama

Przełamanie KS-u Kutno, ważna wygrana w Wikielcu

Po spotkaniu pełnym zwrotów akcji i emocji piłkarze KS-u Kutno wygrali na wyjeździe z GKS-em Wikielec 4-1. To pierwsze wiosenne zwycięstwo naszych piłkarzy.

Mecz rozpoczął się źle dla kutnian, bowiem już w 9. minucie przegrywali 0-1, a Patryka Wolańskiego strzałem głową pokonał Hubert Otręba. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia i w 18. minucie po dośrodkowaniu Adriana Kralkowskiego piłka nabiła Łukasz Rytlewskiego, który skierował futbolówkę do własnej bramki.

- R E K L A M A -

Trzy minuty później miejsce miała akcja, która być może zaważyła na losach spotkania. W polu karnym jeden z defensorów KS-u zagrał ręką i arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł niezawodny do tej pory Michał Jankowski i… Patryk Wolański obronił jedenastkę w świetnym stylu.

Przed przerwą działo się jeszcze naprawdę dużo. W 32. minucie KS wyszedł na prowadzenie po ładnym uderzeniu Bartosza Bujalskiego. Goście mogli odpowiedzieć w 38. minucie, ale trafili w słupek, a chwilę później było już 3-1 dla kutnian. Gol znów zdobyty w kuriozalnych okolicznościach – piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła ponownie w Łukasza Rytlewskiego, dla którego był to drugi „samobój” w tym meczu.

- R E K L A M A -

W drugiej połowie, mimo okazji z obu stron, padła tylko jedna bramka. W 57. minucie wynik spotkania na 4-1 dla KS ustalił Krzysztof Cudowski, który sfinalizował akcję Dawida Telestaka.

Oto, co po meczu powiedzieli trenerzy GKS Wikielec i KS Kutno:

- R E K L A M A -

GKS Wikielec 1–4 KS Kutno
1–0 9. Hubert Otręba
1–1 18. Łukasz Rytlewski (sam.)
1–2 32. Bartosz Bujalski
1–3 39. Łukasz Rytlewski (sam.)
1–4 57. Krzysztof Cudowski

GKS Wikielec: Wąsowski– Grzybowski, Sz. Jajkowski (46’ Kentaro), Kacperek, M. Jajkowski, Szypulski (60’ Rosoliński), Jankowski, Otręba, Kujawa (82’ Żukowski), Rytelewski, Visnakovs (82’ Rykaczewski)

KS Kutno: Wolański– Staniszewski, Głowiński, Kacela, Bujalski (72’ Ostrowski), Wielgus, Cudowski (67’ Patora), Bulek (89’ Skawiński), Kralkowski (89’ Maryniak), Telestak, Kasperkiewicz

sędziowie: Łukasz Buda (sędzia główny), Jakub Bartlewski, Michał Skrzypiński – Pomorski ZPN

żółte kartki: Visnakovs (GKS), Kasperkiewicz (KS Kutno), Bujalski (KS Kutno), Cudowski (KS Kutno), Ostrowski (KS Kutno), Staniszewski (KS Kutno)

źródło: własne / gkswikielec.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: