PanoramaKutna.plNa sygnalePrzerzucali worki w lesie, na widok policji zaczęli uciekać. W środku mieli... (ZDJĘCIA)

Przerzucali worki w lesie, na widok policji zaczęli uciekać. W środku mieli… (ZDJĘCIA)

Łowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za paserstwo akcyzowe. Ich działania mogły narazić skarb państwa na uszczuplenie sięgające blisko 40 tysięcy złotych.

21 sierpnia 2020 roku łowiccy kryminalni w trakcie prowadzonych czynności w miejscowości Michałówek zauważyli toyotę i chryslera zaparkowane na skraju lasu, a przy nich dwóch mężczyzn, którzy przepakowywali z pojazdów duże worki.

-

Z uwagi na nietypowe miejsce kryminalni od razu sprawdzili podejrzaną sytuację. Na miejsce został skierowany dodatkowy patrol. Na widok nadjeżdżających policjantów 40-letni mieszkaniec Kutna oddalił się od pobliskiego lasu, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów z patrolówki.

Drugi z mężczyzn 61-latek z Warszawy próbował odjechać, lecz próba błyskawicznie została udaremniona. W jednym z pojazdów stróże prawa znaleźli 11 worków jutowych z tytoniem. Łącznie policjanci zabezpieczyli 165 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

-

Wyliczone uszczuplenie należności dla skarbu państwa wynosi blisko 40 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa akcyzowego. Jest to przestępstwo zagrożone wysoką grzywną.

-

Dodatkowo 61-latek odpowie za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej policjantom w zamian za odstąpienie od podjętych prze nich czynności. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny.

źródło: KPP Łowicz


-

Nie przegap: