reklama

Prześcieradło – trwałe i wygodne

Odpowiednio dobrane prześcieradło wpływa na komfort snu, a więc i na pełnowartościowy wypoczynek. Dziś prześcieradła wykonane są z różnych materiałów – tradycyjne prześcieradła bawełniane są tylko częścią szerokiej oferty. Jednak niezależnie od tego, jakie prześcieradło wybierzesz, warto postawić na te wysokiej jakości.

- R E K L A M A -

Prześcieradło to nie tylko funkcja ochronna materaca. Nie służy tylko do tego, by pozostał on jak najdłużej czysty. Prześcieradło gra też znaczącą rolę, jeśli chodzi o zapewnienie wygody snu. Musi być przytulne, miłe dla skóry i dbać o odpowiednią temperaturę ciała śpiącej osoby. Nie jest więc przesadą, że wraz z innymi elementami pościeli odpowiednie prześcieradło ma wpływ na nasz dobry sen, a więc i zdrowie. Jakie są najlepsze prześcieradła? Jak je dobrać? Między innymi o tym w dalszej części tekstu.

Prześcieradło bawełniane, prześcieradła frotte, prześcieradło jersey – szeroka oferta

Prześcieradła bawełniane to te najbardziej tradycyjne oraz te wykonane z dzianiny bawełnianej. Takie prześcieradła są przewiewne i bezpieczne dla alergików. Jednak w ostatnim czasie bardzo duża liczba osób decyduje się na to, by w swojej sypialni mieć prześcieradła wykonane z materiału frotte. Charakteryzuje je niebywała miękkość, co bardzo pozytywnie wpływa na wygodę. Takie prześcieradło to też prześcieradło bardzo miłe w dotyku. Struktura jego powierzchni jest bardzo delikatna. Prześcieradła wykonane z frotte są dobrą inwestycją. A to dlatego, że nie trzeba wydawać na nie dużo pieniędzy, a posłużą nam naprawdę przez długi okres. Co istotne, takie prześcieradło nie wymaga prasowania, oszczędza się więc czas. Tego typu prześcieradła to prześcieradła z gumką http://agmar-tekstylia.pl/72-przescieradla-frotte-z-gumka, podobnie jak prześcieradło jersey http://agmar-tekstylia.pl/212-przescieradlo-jersey-z-gumka-160×200.

- R E K L A M A -

Jak dobrać prześcieradło?

Poza odpowiednim doborem materiału, z którego jest wykonane prześcieradło, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego rozmiar. Tak by się podczas snu nie zsuwało, przykrywało z zapasem cały materac, a jeśli jest na gumkę – by swobodnie można było prześcieradło na materac naciągnąć. Warto też rozważyć kwestię, czy lepiej kupić prześcieradło z gumką, czy tradycyjne bez gumki  https://agmar-tekstylia.pl/blog/przescieradla-z-gumka-vs-bez-gumki-co-lepiej-wybrac/. Dziś można znaleźć prześcieradła w naprawdę różnych rozmiarach. Zarówno małe prześcieradło na dziecięce łóżko, jak i duże prześcieradła na dwuosobowe łóżka.

Prześcieradło z gumką frotte, prześcieradło jersey czy tradycyjne prześcieradło z bawełny to szeroki wybór jeśli chodzi o rozmiary, jak i o kolory. To nie tylko komfortowy sen, ale i łatwość dopasowania prześcieradła do swojej sypialni.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: