Przestępstwa narkotykowe w Kutnie. Zatrzymano dwie osoby. Mefedron schowany w… jogurcie (ZDJĘCIA)

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jednego dnia zatrzymali ich kutnowscy kryminalni. Jeden z nich narkotyki ukrywał w pojemniku po jogurcie.

- R E K L A M A -

Jak mówi mł. asp. Daria Olczyk, oficer prasowy KPP Kutno, 20 lipca 2023 roku dzięki intensywnej pracy kryminalnych z kutnowskiej komendy zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego policjanci weszli na teren posesji 28-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, gdzie znaleźli niespełna 850 gramów marihuany i przeszło 13 gramów amfetaminy. Na miejscu policjanci zabezpieczyli również wagę mogącą służyć do porcjowania narkotyków oraz gotówkę. Ponadto funkcjonariusze ujawnili także 26 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, co spowodowało narażenie państwa polskiego na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na łączną kwotę prawie 30 tysięcy złotych.

- R E K L A M A -

Tego samego dnia w ręce kutnowskich kryminalnych trafił także 20-letni mieszkaniec Kutna. Młody mężczyzna stał przy jednym ze sklepów wielko-powierzchniowych w Kutnie.

„Zainteresowanie kryminalnych wzbudził nerwowym zachowaniem i rozglądaniem się. Kiedy podeszli do niego policjanci wyrzucił plastikowy pojemnik po jogurcie na chodnik. Jak się okazało zamiast jogurtu w pojemniku były narkotyki. 41 zawiniątek foliowych z zawartością mefedronu o łącznej wadze przeszło 41 gramów” – mówi mł. asp. Daria Olczyk z KPP Kutno.

- R E K L A M A -

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty. 28-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków jak i udzielania innej osobie środków odurzających i psychotropowych. Nie uniknie również odpowiedzialności za paserstwo akcyzowe. 20-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: