reklama

Przewoził ponad 140 kilogramów „lewej” krajanki tytoniowej. Grozi mu do 3 lat więzienia

Ponad 140 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy znaleźli i zabezpieczyli kutnowscy policjanci. Nielegalny towar przewoził w samochodzie osobowym 45-latek, który stwierdził, że znalazł je w lesie… Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosła 126 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

25 października 2023 roku kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, realizując działania własne, zatrzymali do kontroli kierującego mazdą. Podczas sprawdzenia auta policjanci znaleźli na tylnej kanapie białe worki jutowe. Jak się okazało 45-latek z Kutna przewoził 7 worków w których było aż 140 kilogramów krajanki tytoniowej, bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że znalazł je w lesie.

Poprzez taki proceder Skarb Państwa mógł zostać uszczuplony na 126 tysięcy złotych strat z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 45-latka i przewieźli go do jednostki Policji, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Odpowie z kodeksu karnego skarbowego za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: