Przez problemy z pociągami ludzie stracą pracę? Poseł Woźniak interweniuje u ministra


Poseł Tadeusz Woźniak interweniuje u ministra infrastruktury w sprawie kolejowych połączeń pomiędzy Kutnem a Warszawą. – Obecna sytuacja jest na tyle poważna, że grozi utratą zatrudnienia osobom dojeżdżającym do pracy w stolicy – uważa polityk Zjednoczonej Prawicy.

Tadeusz Woźniak w sprawie problemów z dotarciem do Warszawy pociągiem z Kutna zwrócił się do ministra infrastruktury i skierował do niego oficjalną interpelację.


Z informacji otrzymanych od wyborców dowiedziałem się, iż jedynym porannym połączeniem obsługiwanym przez spółkę PKP Intercity, pozwalającym dotrzeć z Kutna do Warszawy przed godziną 8:00, jest pociąg relacji Świnoujście – Warszawa IC „Uznam” o godzinie 4:09. Następny pociąg z Kutna do Warszawy odjeżdża dopiero o godzinie 6:15 i nie dociera do Warszawy przed godziną 8:00. Obecna sytuacja jest na tyle poważna, że grozi utratą zatrudnienia osobom dojeżdżającym do pracy w Warszawie ze względu na notoryczne spóźnianie się pracowników spowodowane brakiem połączeń kolejowych – napisał w interpelacji do ministra infrastruktury poseł Tadeusz Woźniak.

Jak mówi poseł z Kutna, dodatkowym problemem są liczne opóźnienia pociągów, co negatywnie wpływa na komfort korzystania z nich, a także wprawia pasażerów w stres i frustrację.


Uprzejmie proszę Pana Ministra o pilne rozważenie możliwości zwiększenia liczby połączeń między Kutnem a Warszawą w godzinach porannych, tj. ok. godz. 5:15–5:25, gdyż obecne połączenia o godz. 4:09 i 6:15 nie spełniają potrzeb pasażerów oraz utrudniają im codziennie funkcjonowanie – napisał T. Woźniak.

Jak zaznacza, ponadto w czerwcu 2017 roku rozpoczęły się prace budowlane mające na celu modernizację linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa – Poznań. Trwają one do chwili obecnej i są uciążliwe dla osób, które regularnie korzystają z transportu kolejowego.


Poseł Woźniak zwrócił się do ministra infrastruktury z poniższymi pytaniami:

1. Dlaczego rozkład jazdy pociągów nie jest dostosowany do faktycznych potrzeb pasażerów mimo zgłaszania takiego zapotrzebowania?

2. Czy w najbliższym czasie jest przewidziana kolejna zmiana lub korekta rozkładu jazdy pociągów, która poprawi sytuację podróżnych?

3. Kiedy zostaną zakończone prace budowalne na odcinku objętym kontraktem LCS Kutno, w tym modernizacja stacji kolejowej Kutno oraz przystanku Kutno – Azory?


3 KOMENTARZE

  1. Panie pośle rozkład jazdy zmienia się ostatnio prawie co miesiąc.
    Od nowego rozkładu to jest od 13 grudnia (o ile się nic nie zmieni) „Uznam” ma odjeżdżać z Kutna o 4:41 i w W-wi Wsch. będzie na 6:43.
    Zobaczymy na jak długo będzie ten rozkład, może na miesiąc a może na 3. Co będzie z dojeżdżającymi jak zacznie się remont dworca W-wa Zach.? To będzie dopiero „jazda”.
    Mam ja pytanie. Dlaczego nie zainteresował się Pan tym problemem w zeszłym roku jak złożone było do Pana pismo o takich zmianach w rozkładzie jazdy i braku połączeń? W piśmie proszone było by wszyscy posłowie razem, z regionu Kutna zajęli się tą spr. tylko RAZEM to Wam wszystkim nie jest po drodze.


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama

reklama