KutnoPrzy dworcu w Kutnie pojawiło się nowe rozwiązanie. Ma ułatwić życie kierowcom

Przy dworcu w Kutnie pojawiło się nowe rozwiązanie. Ma ułatwić życie kierowcom

Kierowcy korzystający z dworca kolejowego w Kutnie mogą już korzystać z nowego rozwiązania. Przy głównym wejściu do budynku wyznaczono strefę „Kiss & Ride”, która ma ułatwić szybkie wysadzanie i odbieranie pasażerów.

- reklama -

Zmiany zostały wprowadzone w obrębie zatoki postojowej znajdującej się najbliżej wejścia do dworca. Cztery dotychczasowe równoległe miejsca parkingowe zostały przekształcone w miejsca przeznaczone do krótkiego postoju, do 15 minut.

W tej sprawie interweniowali radni Prawa i Sprawiedliwości z Ewą Rzymkowską na czele, którzy zwrócili się w tej sprawie do ministra infrastruktury. Po tej interwencji PKP zleciły wykonanie prac związanych z utworzeniem strefy „Kiss & Ride”.

- reklama -

Nowe miejsca mają służyć kierowcom, którzy przywożą pasażerów na pociąg lub odbierają ich po przyjeździe. Strefa umożliwia krótki postój, dzięki czemu ma usprawnić ruch w bezpośrednim sąsiedztwie dworca i ograniczyć sytuacje, w których samochody zatrzymują się w miejscach utrudniających przejazd.

- reklama -

Najnowsze wiadomości: