Przy przedszkolu dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Miasto zapowiada działania

Po zgłoszeniach mieszkańców, na ulicy Bema zamontowane niedługo zostaną progi zwalniające. W ocenie magistratu dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji, a w pobliżu znajduje się m.in. przedszkole. Interpelację w tej sprawie ostatnio skierował radny Michał Łucki.

- R E K L A M A -

Jak informuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, potrzeba montażu progów zwalniających w ul. Bema została już zgłoszona przez mieszkańców ulicy. Wykonanie tej inwestycji było już rozpatrywane przez Wydział Zarządzania Drogami i Transportu. Po przeprowadzeniu oceny sytuacji w terenie przez pracowników wydziału stwierdzono, iż na przedmiotowej ulicy dochodzi do sytuacji niebezpiecznych, szczególnie w godzinach porannych oraz wieczornych.

reklama

Na ul. Bema zlokalizowane jest przedszkole miejskie, do którego rano rodzice przywożą dzieci. W godzinach wieczornych dzieci są odbierane z placówki. Ponadto w godzinach popołudniowych zaobserwowano znaczny wzrost natężenia ruchu w związku z pojazdami dojeżdżającymi na ul. Dąbrowskiego do szkoły języków obcych. W ocenie wydziału ruch pojazdów oraz ich prędkość stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – wyjaśnia Jacek Boczkaja.

- R E K L A M A -

Progi zwalniające mają zostać zamontowane na Bema na początku przyszłego roku.

Dziękuję za zasygnalizowanie problemu i informuję, iż wobec w/w oceny podjęto już jesienią decyzję o realizacji montażu progów zwalniających. Planujemy wykonanie tego zadania wiosną 2020 roku – dodaje zastępca prezydenta.

- R E K L A M A -
reklama

Poprawili sytuację w kilkudziesięciu miejscach

„Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest przez nas traktowane priorytetowo” – zapewnia J. Boczkaja.

Miasto Kutno na podstawie opinii i zgłoszeń mieszkańców oraz różnych rodzajów służb, a także własnych obserwacji podejmuje szereg działań mających na celu usprawnienie istniejącej infrastruktury drogowej. W obecnym roku zainstalowano kilkadziesiąt urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego tj. azyli dla pieszych, luster drogowych, dodatkowych przejść dla pieszych, wygrodzeń, oznakowania poziomego oraz wnioskowanych progów zwalniających.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: