Przychodnia na Krośniewickiej zamknięta. Radna Rzymkowska interweniuje

Z początkiem grudnia przychodnia NZOZ Profilaktyka Medyczna przy ul. Krośniewickiej 41 w Kutnie została zamknięta z powodu złego stanu technicznego. W tej sprawie interweniuje radna Ewa Rzymkowska.

- R E K L A M A -

E. Rzymkowska podkreśla, że z usług przychodni korzystali zarówno mieszkańcy Kutna, jak i okolicznych miejscowości z gminy Kutno.

Z informacji pisemnej zamieszczonej na budynku, wynika iż przychodnia zaprzestała świadczenia usług medycznych. Źródłem likwidacji NZOZ miała być decyzja PSSE w Kutnie, nakazująca doprowadzenie lokalu do właściwego stanu technicznego. Z usług przychodni korzystali mieszkańcy dwóch gmin, w tym mieszkańcy Kutna (Osiedle Azory, ul. Zielna, ul. Krośniewicka, okolice ul. Łęczyckiej etc.) – napisała w interpelacji radna Ewa Rzymkowska.

Radna uważa, że miejskie władze powinny podjąć rozmowy z gminą Kutno na temat ewentualnego remontu budynku.

W odniesieniu do przedstawionego wyżej stanu faktycznego należałoby rozważyć dokonanie analizy problemu oraz podjęcie rozmów z władzami Gminy Kutno (w zasobach której znajduje się ww. budynek) celem ustalenia wspólnego stanowiska w przedmiotowej sprawie oraz podjęcia czynności zmierzających do stworzenia odpowiednich warunków dla świadczenia usług medycznych w tymże budynku np. remont – można przeczytać w interpelacji złożonej przez radną.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: