reklama
reklama

Przyjrzą się sytuacji na przejściu dla pieszych przy Szymanowskiego. „Duży ruch stwarza zagrożenie”

Wydział Zarządzania Drogami i Transportu przyjrzy się sytuacji na przejściu dla pieszych przy ul. Szymanowskiego i niewykluczone, że to miejsce zostanie doświetlone i lepiej oznakowane. To efekt interwencji radnej Agnieszki Wyroślak.

- R E K L A M A -

Na prośbę mieszkańców osiedla ul. Szymanowskiego, którzy niejednokrotnie zgłaszali różne zagrożenia podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Szymanowskiego i Olimpijskiej, zwracam się z prośbą o wykonanie dodatkowego doświetlenia i oznakowania w tym miejscu – zwracała się ostatnio do władz miasta radna Agnieszka Wyroślak.

A. Wyroślak podkreśla, że to przejście jest niedoświetlone, a panuje tam duży ruch samochodowy, co stwarza zagrożenie dla pieszych. Jej zdaniem dzięki doświetleniu poprawi się widoczność oraz bezpieczeństwo korzystających z tego przejścia pieszych.

- R E K L A M A -

Do tematu bezpieczeństwa na przejściu ustosunkował się ostatnio Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

W odpowiedzi na interpelację informuję, że Wydział Zarządzania Drogami i Transportu dokona analizy możliwości wykonania doświetlenia wraz z oznakowaniem przedmiotowej ulicy a Miasto Kutno rozważy możliwość realizacji powyższego zadania w połączeniu z wymianą źródeł sodowych na LED-owe na terenie całego Miasta podczas realizacji przedsięwzięcia „Modernizacja sieci i utrzymanie oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Kutno” w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – informuje J. Boczkaja.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: