Psy z Kutna nie trafią już do Wojtyszek. Magistrat rozwiązał umowę

Bezdomne zwierzęta z terenu Kutna nie trafią już do do Wojtyszek. Miasto rozwiązało umowę ze schroniskiem za porozumieniem stron.

- R E K L A M A -

— Od marca zwierzęta z Kutna znajdą schronienie w Skierniewicach w placówce prowadzonej przez samorząd miejski. Umowa w tej sprawie została już podpisana z Zakładem Usług Miejskich Skierniewice — mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego UM Kutno.

Do Skierniewic przewiezionych zostało 10 psów pochodzących z terenu Kutna, które dotychczas przebywały w Wojtyszkach. Pracownicy Urzędu Miasta Kutno sprawdzili warunki panujące w skierniewickim schronisku podczas specjalnych wizytacji.

- R E K L A M A -

Obiekt w Skierniewicach cieszy się dobrą renomą wśród aktywistów i wolontariuszy działających na rzecz bezdomnych zwierząt. Jak zapewniają przedstawiciele schroniska każdy mieszkaniec Kutna będzie mógł odwiedzać mury obiektu, spotkać się ze zwierzakami i wyprowadzać je na spacery.
Stawka za pobyt jednego psa w skierniewickim schronisku to 17,22 zł brutto za dzień. Koszt odłowienia psa i przewiezienia do schroniska to 615 zł brutto.

Warto jednak podkreślić, że Kutno zmieniło swoją politykę dotyczącą bezdomnych zwierząt. Od kwietnia ubiegłego roku do schronisk nie trafił żaden do nowy pies z terenu miasta. Pracownicy Urzędu ściśle współpracują z wolontariuszami szukając zwierzętom pochodzącym z terenu Kutna domów tymczasowych i docelowych właścicieli. Wszystkim osobom zaangażowanym w ten proces należą się wielkie podziękowania.

- R E K L A M A -

Umowa ze schroniskiem w Skierniewicach obowiązuje do końca lutego przyszłego roku.

Polecamy zajrzeć na stronę schroniska w Skierniewicach: https://skierniewiceschronisko.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: