reklama

Radni przyjęli budżet Kutna na 2024 rok, ponad 50 mln zł na inwestycje. „To będzie bardzo pracowity rok”

Radni Rady Miasta Kutno przyjęli we wtorek (19.12) budżet miasta na 2024 rok. Za przyjęciem planu finansowego miasta na przyszły rok było 13 radnych klubu Porozumienie Dla Kutna.

- R E K L A M A -

– Wydatki majątkowe, czy mówiąc inaczej inwestycyjne utrzymują się w Kutnie ciągle na wysokim poziomie. Pamiętajmy, że to właśnie te wydatki bezpośrednio przekładają się na wzrost jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców naszego miasta. Wysokość zadłużenia w 2024 roku jak i w latach następnych utrzymuje się na bezpiecznym poziomie. Biorąc pod uwagę te aspekty oraz pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi uważamy, że przyszłoroczny budżet przyniesie wiele dobrych rozwiązań – wyjaśnia Mariusz Sikora, przewodniczący klubu Porozumienie Dla Kutna.

Budżet Kutna na 2024 rok opiewa na ponad 319 milionów złotych, z tego ponad 50 milionów trafi na wydatki inwestycyjne miasta.

- R E K L A M A -

– Mówiłem to już w poprzednich latach, finanse samorządów są poważnie zagrożone. Wszystko przez reformy podatkowe wprowadzane od 2019 roku. Czekamy na zmianę przepisów w tej sprawie, bo samorządowcy naprawdę mają problem z ustalaniem budżetów. Co nas czeka w tym roku? Przede wszystkim zwiększone wydatki bieżące. Niemniej wszystkie potrzeby i zadania miasta będą zabezpieczone – zapewnił prezydent Zbigniew Burzyński.

W nadchodzącym roku przewidywane jest zakończenie realizacji Zielonej Osi Miasta oraz budowy ul. Bocznej i Czereśniowej.

- R E K L A M A -

Przewiduje się kontynuację przebudowy i modernizacji wielu ważnych ulic jak: Żniwna, Ekonomiczna, Sklęczkowska, Odlewnicza, Polna, Kucieńskiego, Gadomskiego, Gliszczyńskiego, Zimowa oraz Północna i Zamoyskiego.

– To będzie bardzo pracowity rok. Oprócz modernizacji ulic będziemy również realizować rozpoczętą budowę dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Siemiradzkiego 7 i ul. Siemiradzkiego 7a. W nowy rok wchodzimy z aktywną kartą mieszkańca, która daje wiele zniżek dla mieszkańców naszego miasta – wylicza Zbigniew Burzyński prezydent Kutna.

Dla prezydenta Burzyńskiego jest to 22 uchwalony budżet na tym stanowisku.

(UM Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: