KutnoRadni reagują na plany ws. szpitala zakaźnego w Kutnie. Jest OŚWIADCZENIE

Radni reagują na plany ws. szpitala zakaźnego w Kutnie. Jest OŚWIADCZENIE

Nie milkną echa związane z planami przekształcenia kutnowskiego szpitala w placówkę zakaźną. Oświadczenie w tej sprawie wydali dziś radni z klubu „Porozumienie dla Kutna”.

Oto pełna treść oświadczenia:

- reklama -

„Szanowni Państwo, wyrażany ogromne zaniepokojenie planami przekształcenia kutnowskiego szpitala w placówkę zakaźną, skierowaną do pacjentów zarażonych wirusem COVID. Informacja o tej kontrowersyjnej decyzji rządzących była nagła i pozbawiona konsultacji ze środowiskiem lokalnym.

W związku z powyższym informujemy mieszkańców, że zwróciliśmy się do starosty kutnowskiego Daniela Kowalika z następującymi pytaniami:

- reklama -

1.     Jaki będzie los pacjentów, którzy nie będą mieli przeprowadzonych planowych zabiegów operacyjnych ratujących ich zdrowie i życie? Przecież oddziały specjalistyczne w innych szpitalach będą przepełnione. Kto poniesie za to odpowiedzialność moralną i prawną?

2.     Co starosta planuje zrobić z mieszkańcami przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym? Zwłaszcza osobami bez rodziny, czy miejsca stałego zamieszkania?

- reklama -

3.     W jaki sposób będzie ratowane życie w sytuacjach nagłych? Czy mieszkańcy Kutna z zawałem serca, wylewem, udarem, będą przewożeni do innych, odległych szpitali?

4.     Czy Kutnowski Szpital Samorządowy dysponuje odpowiednim sprzętem do ratowania życia chorym na COVID-19 i wykwalifikowanym personelem medycznym? Ilu lekarzy i pielęgniarek pracuje obecnie? Ilu lekarzy zakaźników pracuje w kutnowskim szpitalu?

5.     Jak będą zabezpieczeni pracownicy szpitala i ich rodziny, co z dziećmi pracowników szpitala uczęszczającymi do szkół i przedszkoli? Czy będą zwolnieni z zajęć, czy będziemy czekać aż epidemia pojawi się we wszystkich placówkach oświatowych w Kutnie?

6.     Czym kierowano się wybierając właśnie Kutno, ośrodek silnie uprzemysłowiony, z wieloma wypadkami, incydentami drogowymi, węzłami autostradowymi i kolejowymi, na instalację szpitala zakaźnego?

Klub Radnych „Porozumienie dla Kutna”, rozumie konieczność podejmowania działań celem zwalczania i zapobiegania epidemii, ale interes społeczny wymaga dbałości o bezpieczeństwo wszystkich, całej społeczności miasta i powiatu, a szczególnie osób z nagłym zagrożeniem zdrowia i życia.

Klub Radnych Rady Miasta Kutno „ Porozumienie dla Kutna”,

- reklama -

Najnowsze wiadomości: