Wiadomości KutnoKutnoRadny chce, aby na Tarnowskiego powstało przejście dla pieszych

Radny chce, aby na Tarnowskiego powstało przejście dla pieszych

Nowe przejście dla pieszych na ul. Tarnowskiego poprawiłoby zdaniem Roberta Stępniewskiego bezpieczeństwo w tej części miasta. Radny skierował do władz miasta kolejną interpelację w tej sprawie.

- Reklama -

W ostatnich dniach radny Robert Stępniewski napisał kolejne już pismo do władz miasta dotyczące bezpieczeństwa na ul. Tarnowskiego. Nawiązał do interpretacji z dnia 28.11.2018.

- Reklama -

W odpowiedzi otrzymałem od Państwa informację, że cyt. „zamontowanie progu zwalniającego oraz wykonanie dodatkowego przejścia dla pieszych w ul. Tarnowskiego na wysokości Cmentarza Żydowskiego będzie rozważane przy omawianiu zmian w organizacji ruchu drogowego w 2019 roku”. Mamy rok 2020, a w tym kierunku nic się nie zmieniło. Dociera do mnie dużo wiadomości od mieszkańców, którzy pragną zaznaczyć, że na tej drodze przejście dla pieszych jest na początku i końcu drogi. Dodatkowe przejście mniej więcej na wysokości ul. Leonida Teligi ułatwiłoby bezpieczne przejście dzieci i młodzieży na drugą stronę ulicy, tym bardziej, że do szkoły mają bliżej, idąc tą drogą – uważa radny Robert Stępniewski.

reklama

Radny zwraca uwagę na jeszcze jeden problem, jaki jego zdaniem występuje na ul. Tarnowskiego.

- Reklama -

Problemem jest nadmierna prędkość kierowców zjeżdżających ul. Tarnowskiego z góry w dół do ul. Zdrojowej. Zamontowanie progu zwalniającego na wysokości Cmentarza Żydowskiego ograniczyłoby prędkość oraz przyczyniło się do bezpiecznego wyjazdu pojazdów z parkingu przy ul. Tarnowskiego – dodaje R. Stępniewski.

reklama

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: