Radny interweniuje, miasto reaguje. Będzie bezpieczniej na Mickiewicza

Przejście dla pieszych na ul. Mickiewicza, tuż obok mostu na Ochni, ma być bezpieczniejsze. Sprawą po interwencji Roberta Feliniaka zajął się kutnowski magistrat.

- R E K L A M A -

W imieniu mieszkańców zwracam się z wnioskiem o pilną poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Mickiewicza obok mostu. Korzysta z niego dużo ludzi, którzy tą drogą podążają do sklepu Biedronka oraz do przychodni Eskulap, a w trakcie dnia również dzieci do pobliskiej SP nr 4. Samochody które poruszają się od strony wiaduktu w stronę ronda stwarzają duże niebezpieczeństwo, ponieważ najczęściej poruszają się z większą prędkością, a przejście dla pieszych jest na łuku – napisał w interpelacji Robert Feliniak.

reklama

W ostatnich dniach zamontowano tam dodatkowe fluorescencyjnym oznakowania, a także punkty odblaskowe na jezdni. Jak się okazuje, jest to tylko tymczasowe rozwiązanie. Władze miasta w planach mają inne rozwiązania.

- R E K L A M A -

Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu drogowego dla tego przejścia mają charakter tymczasowy i będą obowiązywały do czasu realizacji projektu „Zielonej Osi Miasta”, która obejmuje w swoim zakresie zmianę lokalizacji pasów dla pieszych – wyjaśnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: