Rekord WOŚP w Kutnie! Sztab podał ostateczną kwotę, jaką udało się zebrać

Rekord zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie! Sztab podał, że w tym roku udało się zebrać ponad 164 tysiące złote!

– Spieszymy ze wspaniałą informacją, że podczas 30. Finału w Kutnie udało nam się zebrać 164 588,53 zł – w tym 120 481.42 PLN z puszek + 15 220.00 PLN (eskarbonki)+ 28 887.11 PLN (aukcje allegro). Jest to kwota rozliczona z fundacją i stanowi dotychczasowy rekord (poprzedni z 2020 roku został pobity aż o 18 225,19zł – wówczas wynosił 146 363,34 zł). Kwota, którą nasi dzielni wolontariusze zebrali robi ogromne wrażenie i zostanie przeznaczona na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci – informuje sztab WOŚP Kutno.

- R E K L A M A -

Ostateczna kwota zebrana podczas Finału na całym świecie zostanie ogłoszona przez fundację podczas uroczystej gali, która odbędzie się 30 marca 2022 roku.

W imieniu całego sztabu dziękujemy wolontariuszom, współorganizatorom, darczyńcom, mediom oraz mieszkańcom Kutna i okolic. To dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi udało się zorganizować finał na miarę naszych możliwości w trudnych warunkach pogodowych i pandemicznych. Wielkie dzięki dla wszystkich!

- R E K L A M A -

Warto również zaznaczyć, że fundacja włączyła się w pomoc dla Ukrainy (info: https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/zakupy-dla-ukrainy-wiadomosc-od-jurka-owsiaka ). Wolontariusze i członkowie sztabu aktywnie uczestniczą w wielu działaniach charytatywnych nie tylko w trakcie trwania finału, ale przez cały rok, zachęcamy do bieżącego śledzenia informacji pojawiających się na fanpage’u Hufca ZHP Kutno, gdzie bieżąco informujemy o zbiórkach i działaniach pomocowych, w tym o pomocy humanitarnej dla rodzin uciekających przed wojną z Ukrainy.

(Źródło: WOŚP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: