reklama
reklama

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Samorządowcy z Kutna pojechali na obchody do Warszawy [ZDJĘCIA]

Dziś w stolicy odbyły się uroczystości związane z 12. rocznicą katastrofy smoleńskiej. W Warszawie pojawiła się także delegacja kutnowskich samorządowców związanych z Prawem i Sprawiedliwością.

O 8:41 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbył się Apel Pamięci. W tym miejscu w kolejnych godzinach nie brakowały bloków filmowych czy koncertów. O 19. w bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela odbyła się msza święta w intencji ofiar katastrofy. Następnie ulicami stolicy przeszedł marsz, a na koniec głos zabrał Jarosław Kaczyński.

- R E K L A M A -

– Wielu z nas wiedziało, że ta opowieść o wypadku nie ma nic wspólnego z prawdą. Wcześniej mieliśmy przeczucia, a teraz mamy dowody na to, co doprowadziło do tej tragedii pod Smoleńskiem. (…) W ciągu 3 lat nastąpiła wielka zmiana, ale nie tylko w kontekście wojny na Ukrainie, gdzie mają miejsce okropne zbrodnie. Ale wszystko to dowodzi temu, że pokomunistyczna Rosja się nie zmieniła się wiele od tej komunistycznej – mówił dziś w Warszawie Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– W sprawie katastrofy pod Smoleńskiem dowody trzeba było umieć zebrać, a to było niesłychanie trudne. Był Przewodniczący Podkomisji Smoleńskiej Antoni Macierewicz, który tego dokonał. Praca trwała długo, ale z obiektywnych powodów. (…) Wiemy dziś, co się stało pod Smoleńskiem. Jest to odpowiedź zweryfikowana z ośrodkami spoza Polski. Będzie ona przedstawiona w najbliższych dniach opinii publicznej – o tym chciałem powiedzieć w XII rocznicę zamachu – dodawał J. Kaczyński.

- R E K L A M A -

Samorządowcy z Kutna pojechali do Warszawy

W stolicy pojawiła się także delegacja kutnowskich samorządowców. Udział w obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej udział wzięli między innymi starosta kutnowski Daniel Kowalik, członek zarządu powiatu kutnowskiego Tomasz Walczewski oraz miejscy i powiatowi radni Rafał Jóźwiak, Marek Drabik, Arkadiusz Olesiński oraz Ryszard Olesiński, a także wójt gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska. Nie zabrakło także parlamentarzystów z naszego okręgu m.in. senatora Przemysława Błaszczyka czy posła Tadeusza Woźniaka i Tomasza Rzymkowskiego.

– Dzisiejsze obchody to wyraz pamięci wobec ofiar katastrofy smoleńskiej. Myślę, że wszyscy pomijając polityczne preferencje powinniśmy oddać hołd tym, którzy zginęli – komentuje starosta kutnowski Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

– Byliśmy w Warszawie nie ze względów politycznych, a dla uczczenia pamięci ofiar tej olbrzymiej tragedii. Obok niej nikt nie powinien przechodzić obojętnie – dodaje Tomasz Walczewski, członek zarządu powiatu kutnowskiego, który dziś był w Warszawie.

fot. nadesłane

fot. nadesłane
fot. nadesłane

fot. nadesłane
fot. nadesłane
fot. nadesłane
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: