Rodzaje szaf aktowych, która sprawdzi się najlepiej w twoim pomieszczeniu

Pomieszczenia biurowe oraz inne administracyjne zwykle mają to do siebie, że gromadzą ważne dokumenty. Mogą obejmować m.in. dane pacjentów czy pracowników oraz akta wszelkiego rodzaju. Wymagają więc odpowiedniego przechowywania, w tym umeblowania zgodnego z przepisami RODO. Rodzaje szaf aktowych mogą być naprawdę zróżnicowane, co sprawia, że każde z nich można zastosować w innych miejscach oraz dopasować zupełnie pod swoje wymagania. Wyjaśniamy dzisiaj, jakie rodzaje są dostępne na rynku i gdzie się sprawdzą poszczególne modele. Zachęcamy do lektury.

- R E K L A M A -

Szafy aktowe z drzwiami chowanymi

Jednym z częściej wykorzystywanych rozwiązań w niewielkich pomieszczeniach biurowych są szafy aktowe z drzwiami chowanymi. Tradycyjne rozwiązania zwykle zajmują wiele miejsca. Wymagają sporo wolnej przestrzeni, by swobodnie otworzyć i zamknąć drzwi. Tam, gdzie liczy się każdy kąt, mogą okazać się niepraktyczne. Wówczas doskonale sprawdzą się meble aktowe z chowanymi drzwiami. Dzieje się tak dlatego, że otwierają się do wewnątrz, dzięki czemu nie musisz martwić się, że zablokują drogę. Jednocześnie szafy aktowe z drzwiami chowanymi są eleganckie. Za ich pomocą pomieszczenia stają się eleganckie i schludne, bowiem drzwi chowane do środka ukrywają zawartość szafy.

Szafy aktowe z drzwiami przesuwnymi

Różnorodne rodzaje szaf aktowych obejmują także warianty z drzwiami przesuwnymi. To kolejne rozwiązanie do niewielkich przestrzeni, które wymagają specjalnego umeblowania. Wszystko dzięki temu, że do ich otwarcia nie potrzeba dodatkowego miejsca. Meble tego typu uchodzą za niezawodne, a ich wykorzystanie usprawnia pracę i przechowywanie specjalnych dokumentów zgodnie z zasadami RODO. Szafy aktowe z drzwiami przesuwnymi mogą mieć różne kolory oraz wielkość. Na rynku dostępne są warianty wiszące, jak i stojące. Takie szafki sprawdzają się w biurach, jak i archiwach, np. sądów, urzędów itp. Szafy aktowe z drzwiami przesuwnymi nie zabierają dodatkowego miejsca, co pozwala na łatwe przemieszczanie się obok i zapewnia swobodny dostęp do dokumentów. Mogą być również elementem domowego biura. 

- R E K L A M A -

Szafy aktowe z drzwiami skrzydłowymi

Szafy aktowe z drzwiami skrzydłowymi są szczególnie polecane w przestronnych biurach. Mają wiele zalet. Przede wszystkim umożliwiają łatwą organizację dokumentów oraz bezpieczne ich przechowywanie, co ma szczególne znaczenie w pokojach, w których znaczenie ma utrzymanie porządku. Szafy aktowe z drzwiami skrzydłowymi są najbardziej pakowne ze wszystkich wymienionych rodzajów. Dzięki temu, że drzwi otwierają się do zewnątrz gwarantują łatwy dostęp do wnętrza. Możesz przechowywać w nich bez przeszkód większe ilości dokumentów oraz innych akcesoriów biurowych. Pomieszczą one segregatory, teczki itp. A przy odpowiedniej organizacji pliki będą łatwe do odnalezienia. Co ważne, szafy aktowe tego typu umożliwiają atrakcyjne zagospodarowanie przestrzeni. Są one eleganckie i dodają pomieszczeniu przyjaznego wyglądu. Zwykle dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. 

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: