Kutnowska rodzina z trojaczkami otrzyma od miasta mieszkanie

Wszystko wskazuje na to, że kutnowska rodzina, w której niedawno urodziły się trojaczki dostanie od miasta nowe mieszkanie.

- R E K L A M A -

Pod koniec października radne Danuta Blus i Małgorzata Blus zawnioskowały o pomoc dla rodziny i wsparcie w ramach projektu „Różana Rodzina”

Nasza wspólna interpelacja jest odpowiedzią na powziętą informację o trudnej sytuacji lokalowej rodziny. Powiększenie się rodziny o troje dzieci wymaga podjęcia działań mających na celu polepszenie warunków mieszkaniowych. To obecnie jedna z najpilniejszych i najważniejszych potrzeb tej rodziny. Dzięki temu stworzone zostaną korzystniejsze warunku rozwoju tej wielodzietnej rodzinie. Wspieranie rodzin to jeden z głównych celów strategicznych rozwoju Miasta Kutno – napisały w interpelacji radne.

- R E K L A M A -
reklama

Władze miasta pozytywnie oceniły pomysł radnych i podjęły czynności zmierzające do przekazania rodzinie nowego mieszkania.

W wyniku podjętych uzgodnień z Zarządem Nieruchomości Miejskich oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Kutnie, zostały podjęte działania celem przygotowania lokalu mieszkalnego składającego się z trzech pokoi o powierzchni użytkowej ok 60m2 w pełnym standardzie. Przewidywany okres przygotowania i propozycja przydziału lokalu mieszkalnego wskazanej rodzinie nastąpi w drugiej połowie grudnia br. – informuje Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: