Rodzinna zabawa w Łaniętach. Przygotowano mnóstwo atrakcji (FOTO)

Moc atrakcji dla mieszkańców przygotowały władze gminy Łanięta z wójtem Tomaszem Szczęsnym na czele. W sobotę odbył się Festyn Rodzinny połączony z Dniem Dziecka i Nocą Świętojańską.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14 od oficjalnego otwarcia przez wójta gminy Łanięta, Tomasza Szczęsnego. Następnie publiczność mogła podziwiać występy artystyczne dzieci z Lokalnego Przedszkola w Łaniętach im. Kubusia Puchatka, młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach i zespołu Domino z GOKiS w Łaniętach.

- R E K L A M A -

To był jednak dopiero początek atrakcji. Można było wziąć udział w warsztatach kreatywnych: świec żelowych, slime, mydlarskich. Do tego przygotowano konkursy, gry i zabawy sportowe z animatorami. Nie mogło zabraknąć także służb – odbyły się pokazy sprzętu PSP w Kutnie i OSP w Łaniętach oraz KPP w Kutnoe.

Przed przejściem nad staw w parku i puszczeniem wianków, a także ogniskiem, na scenie zaprezentował się zespół folklorystyczny GOKiS w Łaniętach „Łanięckie Śwłowiki”. Następnie zabawę taneczną poprowadził Dj Alex.

- R E K L A M A -

Do tego przez całą imprezę można było spróbować potraw przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. W Łaniętach na rodzinnym festynie pojawili się między innymi poseł Tadeusz Woźniak, senator Przemysław Błaszczyk, starosta kutnowski Daniel Kowalik czy członek zarządu powiatu Tomasz Walczewski.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: