reklama

Rok od brutalnego morderstwa w regionie. Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Ukraińcowi

Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skierowała akt oskarżenia przeciwko 41 – letniemu mężczyźnie zarzucając mu dokonanie zbrodni zabójstwa w związku z rozbojem. Aktem oskarżenia objęta została również 39 – letnia kobieta, która odpowiadać będzie przed sądem za pomocnictwo do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie niższym niż lat 12 z dożywociem włącznie, natomiast kobiecie kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 15.

Do zdarzeń ujętych w akcie oskarżenia doszło w godzinach wieczornych 4 czerwca 2021 roku, w jednej z miejscowości w powiecie łęczyckim, niedaleko granicy z powiatem kutnowskim. 53 – letni mężczyzna i jego małżonka przygotowywali się do mającego nastąpić następnego dnia zagranicznego wyjazdu. Około godziny 22:30 na teren ich nieruchomości wtargnęli zamaskowani napastnicy. Posiadali z sobą specjalnie przystosowane długie, grube trzonki od siekiery. Jako pierwszy zaatakowany został 53 – latek. Napastnicy zadali mu szereg uderzeń, głównie w okolicy głowy. W przebiegu zdarzenia został także skrępowany długim kablem elektrycznym. Następnie, napastnicy udali się na pierwsze piętro budynku, gdzie zaatakowana została kobieta. Zadano jej szereg uderzeń w głowę, zakneblowano oraz skrępowano jej ręce i nogi plastikowymi paskami. Mężczyźni zaczęli przeszukiwać mieszkanie.

- R E K L A M A -

Z miejsca zdarzenia zabrali pieniądze, dużą ilość biżuterii, dokumenty oraz drogie ubrania. Niebawem na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze policji, powiadomieni przez przypadkowe osoby, które zauważyły niepokojące sygnały dobiegające z terenu nieruchomości pokrzywdzonych. Sprawcy zabierając z sobą łupy, zbiegli. Pokrzywdzeni przewiezieni zostali do jednego ze szpitali. Niestety, nie udało się uratować 53 – latka, który w następstwie rozległych urazów, zwłaszcza głowy, zmarł. U kobiety doszło do spowodowania obrażeń, które naruszyły czynności narządu ciała na czas trwający nie dłużej niż 7 dni.

W wyniku podjętych bezpośrednio po zdarzeniu czynności zatrzymany został 41 – letni mężczyzna – obywatel Ukrainy oraz młodsza od niego 2 lata partnerka. 41 – latek usłyszał zarzut zbrodni zabójstwa natomiast zatrzymana kobieta zarzut pomocnictwa do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

- R E K L A M A -

Obydwoje na wniosek prokuratury zostali tymczasowo aresztowani. Jak ustalono, oskarżony znał wcześniej swoje ofiary, wykonywał u nich prace remontowe. Doszło do nieporozumienia na tle wzajemnych rozliczeń. Wcześniej, przygotowywał się do napadu wraz ze swoim 33 – letnim znajomym, także obywatelem Ukrainy. Nabył w jednym z marketów budowlanych trzonki, a także rękawiczki, maski i ciemną odzież. Chcieli okraść pokrzywdzonych. Razem udali się w pobliże ich domu, w celu dokonania rozboju, samochodem kierowanym przez 39 – letnią kobietę. Ona także następnie odwiozła ich z jednej z pobliskich miejscowości do Łodzi.

Dotychczas nie udało się zatrzymać współdziałającego mężczyzny. W niedługim czasie po zdarzeniu, prawdopodobnie opuścił terytorium Polski. Trwają działania w kierunku pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej.

- R E K L A M A -

Podczas przesłuchania w śledztwie, 41 – latek przyznał się do zarzutów. Nie przyznała się natomiast do popełnienia zarzucanego czynu 39 – letnia kobieta. Potwierdziła jedynie przewiezienie mężczyzn w pobliże Kutna, a następnie odbiór w godzinach nocnych z jednej ze stacji benzynowych.

(Źródło: Prokuratura Okręgowa w Łodzi)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: