reklama
reklama

Rolety w kasecie – wady i zalety

Rolety są elementem zdobiącym wnętrze domu, ale także dają nam prywatność i chronią przed promieniami słonecznymi. Czym odznaczają się rolety w kasecie? Czy warto na nie postawić?

- R E K L A M A -

Zalety rolety w kasecie

Roleta w kasecie ma wiele zalet – bardzo łatwo ją zamontujemy, jest także bezinwazyjna i niweluje ryzyko uszkodzenia okna. Wybrać możemy także rolety, które są montowane za pomocą przykręcania do ram okiennych. Sposób montażu warto dobrać do własnych oczekiwań. Kolejną zaletą rolet w kasecie jest fakt, że producenci oferują wiele kolorów tych wyrobów, różnorodnych materiałów, czy rodzajów tkanin. Kasety najczęściej są wykonywane z estetycznego PCV lub z aluminium. Takie rozwiązanie z pewnością się sprawdzi w przypadku montowania na oknie dachowym. Bardzo efektownie zaprezentują się prowadnice, które dodatkowo usztywnią całą tkaninę.

- R E K L A M A -

Wady rolety w kasecie

Pewnym minusem rolety w kasecie jest aspekt związany z tym, że zazwyczaj konieczne jest zamówienie jej na wymiar. Te produkty są zazwyczaj przyklejane taśmą do ram okiennych, co stworzyć może kłopoty podczas zdejmowania. Jeśli chodzi o okna balkonowe, roleta w kasecie może nie zakryć całej szyby, dlatego w przypadku dużych okien warto pomyśleć o innym rozwiązaniu.

- R E K L A M A -

Jakie rolety wybrać?

Wybór rolet zależny będzie od własnych preferencji, ale także od tego, na jakich oknach zawisną i jakie mamy względem nich oczekiwania. Okazuje się, że wybór osłony na okno nie musi być jednolity w całym domu. Coraz modniejsze jest stawianie na różnorodne rolety, które doskonale dopasują się do aranżacji danego pomieszczenia. Pamiętajmy o tym, że rolety mają być nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale także powinny podobać się domownikom. Rynek oferuje szeroki zakres rozwiązań tego typu, dlatego każdy powinien znaleźć coś, co go zadowoli i podkreśli charakter danego wnętrza.

Rolety w kasecie to produkty, które od dłuższego czasu cieszą się sporym zainteresowaniem wielu osób. Dopasowują się zarówno do wnętrz bardziej klasycznych, jak i urządzonych w nowoczesnym stylu.

artykuł powstał we współpracy z Sklep KARPOL

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: