reklama
reklama
reklama
reklama

Rolnicy znów będą protestować! We wtorek duże utrudnienia w Kutnie i okolicach

Szykuje się kolejny duży protest rolników z powiatu kutnowskiego. We wtorek zapowiedziano manifestację z udziałem około 150 traktorów.

- R E K L A M A -

Kilkanaście dni temu rolnicy dali upust swojego niezadowolenia i w całej Polsce zorganizowano wiele protestów. Nie inaczej było w Kutnie i okolicach, gdzie ulicami przejechało ponad 320 ciągników!

Jutro, we wtorek, kolejna odsłona rolniczego protestu.

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, we wtorek 20 lutego 2024 roku od godziny 10.00 do godziny 17.00 na terenie powiatu kutnowskiego (Miasto Kutno – Gmina Strzelce – Gmina Krzyżanów) – drogi krajowe nr 60 i 92 oraz droga wojewódzka nr DW 702 planowane jest zgromadzenie publiczne (protest środowisk rolniczych) z udziałem około 150 osób w formie przejazdu kolumny traktorów i innych pojazdów (około 150 sztuk) poprzez zajęcie jednego pasa ruchu i jechanie na całej trasie przejazdu z ograniczoną prędkością około 15km/h.

- R E K L A M A -

Zgromadzenie dotyczy „nielegalny napływ zbóż z Ukrainy, polityka zielonego ładu”.

Organizatorem zgromadzenia jest Pan Tomasz Gałązka – przedstawiciel środowisk rolniczych – mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

― Jesteśmy przeciwni temu, żeby ukraińskie zboże dalej wchodziło na polski rynek i obniżało ceny skupu. Nasze rodzime produkty nie są w stanie z tym konkurować ― komentuje Tomasz Walczewski, rolnik i członek zarządu powiatu kutnowskiego.

(własne/BIP UM Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: