reklama
reklama
reklama
reklama

Rolnicy znów protestują. Na drogi powiatu kutnowskiego wyjechało wiele ciągników – ZDJĘCIA

Trwa kolejny protest rolników w powiecie kutnowskim. Przez kilka godzin należy spodziewać się sporych utrudnień na drogach w regionie.

- R E K L A M A -

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, we wtorek 20 lutego 2024 roku od godziny 10.00 do godziny 17.00 na terenie powiatu kutnowskiego (Miasto Kutno – Gmina Strzelce – Gmina Krzyżanów) – drogi krajowe nr 60 i 92 oraz droga wojewódzka nr DW 702 planowane jest zgromadzenie publiczne (protest środowisk rolniczych) z udziałem około 150 osób w formie przejazdu kolumny traktorów i innych pojazdów (około 150 sztuk) poprzez zajęcie jednego pasa ruchu i jechanie na całej trasie przejazdu z ograniczoną prędkością około 15km/h.

Zgromadzenie dotyczy „nielegalny napływ zbóż z Ukrainy, polityka zielonego ładu”.

- R E K L A M A -

Organizatorem zgromadzenia jest Pan Tomasz Gałązka – przedstawiciel środowisk rolniczych – mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

― Jestem dziś ponownie obecny na proteście rolników w Powiecie Kutnowskim! Blokujemy DK 92 i DK 60! Jesteśmy przeciwni temu, żeby ukraińskie zboże dalej wchodziło na polski rynek i obniżało ceny skupu. Nasze rodzime produkty nie są w stanie z tym konkurować. Dodatkowo sprzeciwiamy się Europejskiemu Zielonemu Ładowi. Nie zgadzamy się, żeby było ugorowane aż 4 proc. ziemi uprawnej, nie zgadzamy się z tym, żeby wycofywać środki ochrony roślin z roku na rok. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik, to podstawa do wyżywienia i zdrowia ― komentuje Tomasz Walczewski, rolnik i członek zarządu powiatu kutnowskiego.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: