reklama
reklama

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę! Ataki w wielu miastach [WIDEO]

Dziś nad ranem rozpoczął się atak zbrojny Rosję na Ukrainę. Za naszą wschodnią granicą wprowadzony został stan wojenny. – Musimy natychmiast zareagować na zbrodniczą agresję Rosji na Ukrainę – komentuje premier RP Mateusz Morawiecki.

Jak wynika z doniesień nad ranem rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Zaatakowane zostały między innymi Charków, Iwano-Frankiwsk, Odessa czy Kijów. Na terenie całej Ukrainy wprowadzony został stan wojenny. Wszystkie loty z Polski na Ukrainę zostały odwołane.

- R E K L A M A -

Atak zbrojny na Ukrainę

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stanowczo potępia bezprecedensowy atak zbrojny na Ukrainę.

– Federacja Rosyjska świadomie podjęła decyzję o zniszczeniu podstaw współczesnej architektury bezpieczeństwa i próbie siłowej zmiany granic, na co nie może być zgody w XXI wieku. Polska we współpracy z sojusznikami podejmie wszelkie przewidziane prawem międzynarodowym działania na rzecz wsparcia Ukrainy oraz zatrzymania rosyjskiej agresji – czytamy w komunikacie wydanym przez Ministerstwo Sprawa Zagranicznych RP.

- R E K L A M A -

Jak informuje rzecznik rządu Piotr Muller, w związku z atakiem Rosji na Ukrainę został zwołany w trybie natychmiastowym Komitet ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych RP.

„Doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę”

– Musimy natychmiast zareagować na zbrodniczą agresję Rosji na Ukrainę. Europa i wolny świat muszą powstrzymać Putina. Dzisiejsza Rada Europejska powinna zatwierdzić jak najsurowsze sankcje. Nasze wsparcie dla Ukrainy musi być realne – napisał premier RP Mateusz Morawiecki.

- R E K L A M A -

Do sytuacji w Ukrainie odniósł się także prezydent RP Andrzej Duda. O godz. 8.00 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego narada Prezydenta Dudy z rządem, dowódcami Sił Zbrojnych RP oraz szefami służb specjalnych.

– Dziś o 5.48 rozmawiałem z Prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zelenskim. Doszło do rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej skala jest najprawdopodobniej szeroka. To bezprecedensowy akt gwałtu na normach prawa międzynarodowego. Rosja wyklucza się z międzynarodowej wspólnoty – napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: