reklama
reklama

Router internetowy dla współczesnego biznesmena: szybki lokalnie i dostępny zdalnie

Co raz powszechniejszy, naprawdę szybki dostęp do Internetu poprzez światłowody, sieci kablowe, czy LTE/5G otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Nie dość, że nawet duże pliki można pobierać błyskawicznie, materiały wideo oglądać bez zacięć nawet w jakości 4K, organizować wielostronne telekonferencje, to posiadając odpowiedni router, można dodatkowo pracować zdalnie w sieci firmowej lub domowej tak, jakby było się na miejscu.

- R E K L A M A -

Współczesne routery internetowe to prawdziwe kombajny, posiadające moc obliczeniową małego, wyspecjalizowanego w funkcjach sieciowych komputera. Wbudowany szybki modem VDSL, kablowy, światłowodowy lub port WAN o przepustowości 1 Gbit/s, odpowiednio wydajny interfejs Wi-Fi, np. w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5) https://fritzbox.com.pl/Router-AC-jak-dziala-i-gdzie-sie-sprawdzi-blog-pol-1607505892.html lub nawet 802.11ax (Wi-Fi 6), potrafiący przesyłać dane z gigabitową, prędkością to cechy routera z rodzaju „wszystko w jednym”, przeznaczonego dla wymagających użytkowników.

Najlepsze urządzenia tego typu https://fritzbox.com.pl/Router-modem-WiFi-VPN-bezpieczne-polaczenia-internetowe-blog-pol-1540379351.html charakteryzują się dodatkowo obsługą dostępu zdalnego za pomocą VPN (ang. Virtual Private Network – bezpieczne, szyfrowane połączenie tunelowe pomiędzy komputerem zdalnym, a routerem w firmie za pośrednictwem Internetu), który niegdyś zastrzeżony był niemal wyłącznie dla dużych firm, ze względu na wysokie koszty sprzętu, który byłby w stanie taką funkcję zrealizować.

- R E K L A M A -

Aby komfortowo korzystać z zalet zdalnej pracy należy zadbać o łącze o przepustowości w obie strony (pobieranie – download i wysyłanie – upload), rzędu kilkuset megabitów. Przy takiej konfiguracji będzie można zrealizować pracę zdalną nieodbiegającą komfortem od pracy w firmie: dostęp do dysków sieciowych, drukarek, baz danych, itd. będzie odbywał się z podobną prędkością, jak w biurze.

Przy dzisiejszej mobilności pracowników i powszechności mobilnego Internetu, możliwość połączenia się np. z domową siecią, gdzie mamy router z VPN i pobranie zapomnianych plików z domowego dysku NAS, czy sprawdzenie zapisu z domowego, czy firmowego, lokalnego monitoringu jest nie do przecenienia, tym bardziej że bariera kosztowa została w dużym stopniu zniwelowana i grono użytkowników, którzy mogą sobie na taki luksus pozwolić jest naprawdę duże.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: