Wiadomości KutnoSportRowerem po zdrowie. Kutnowski rajd seniorów z olimpijskimi medalistami

Rowerem po zdrowie. Kutnowski rajd seniorów z olimpijskimi medalistami [ZDJĘCIA]

Ostatni dzień Kutnowskich Dni Seniora stoi pod znakiem aktywności sportowej. W samo południe z Placu Wolności wyruszył rajd rowerowy z udziałem mieszkańców Kutna oraz olimpijskich medalistów.

- Reklama -

— Aktywność fizyczna jest niezbędna do cieszenia się dobrym zdrowiem przez długie lata, zapraszamy więc wszystkich miłośników jednośladów — zachęcali do udziału organizatorzy.

- Reklama -

I jak się okazało, w Mieście Róż nie brakuje amatorów jazdy na rowerze. W niedzielę przed południem na Placu Wolności pojawiło się kilkanaście osób, które postawiło na aktywne spędzenie pierwszej niedzieli października.

Każdy z uczestników rajdu otrzymał odblaskową kamizelkę, bo jak zapewniają organizatorzy, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Poza aspektami typowo sportowymi dzisiejsze wydarzenie było także okazją do spotkania medalistów olimpijskich: Mieczysław Nowickiego i Tadeusza Mytnika. Kutnianie chętnie z nimi rozmawiali, brali autografy i robili sobie zdjęcia z utytułowanymi kolarzami.

- Reklama -

Mieczysław Nowicki urodził się w 1951 w Piątku. W 1976 podczas IO w Montrealu zdobył srebrny (druż. na czas) i brązowy medal (wspólny start). Z kolei Tadeusz Mytnik urodził się w 1949 roku w Nowicach. Także w 1976 roku w Montrealu zdobył srebrny medal (druż. na czas).

Uczestnicy rajdu przejadą trasę około 10 kilometrów, która będzie wiodła wokół granic miasta.

Zobaczcie zdjęcia:


- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: