reklama
reklama

Rowery miejskie w Kutnie będą dezynfekowane

Operator systemu Rowerowe Łódzkie, Nextbike Polska, przyłączył się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem Covid-19 w przypadku korzystania z rowerów miejskich.

- R E K L A M A -

Jak informuje Nextbike Polska, operator systemu – Rowerowe Łódzkie, wszystkie newralgiczne elementy takie jak kierownice, siodełka, tylne blokady są dezynfekowane w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich funkcjonujących systemach.

Działania takie prowadzone są minimum raz dziennie na stacjach oraz podczas każdego przeglądu roweru w serwisie, z zastosowaniem środków na bazie alkoholu, które pozwalają na skuteczną dezynfekcję elementów rowerów.

- R E K L A M A -

Dodatkowo zachęca się użytkowników do korzystania z aplikacji na własnych telefonach, tak aby uniknąć konieczności korzystania z terminali stacji.

Należy zaznaczyć, że rower jako środek transportu indywidualnego pozwala w przypadku przemieszczenia unikać bezpośrednich kontaktów z innymi osobami.

- R E K L A M A -

Miasto Kutno mając na uwadze pewne zagrożenia, jakie płyną z użytkowania roweru publicznego, będącego systemem funkcjonującym cały rok,  prosi o zachowanie podstawowych środków ostrożności przy korzystaniu z rowerów Rowerowe Łódzkie, tj.

  •  profilaktycznie unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, by ewentualnie nie przenieść patogenu na siebie,
  •  zalecamy zakładanie rękawiczek podczas korzystania z rowerów miejskich,
  •  należy umyć ręce z użyciem mydła i wody lub środków do odkażania na bazie alkoholu po skorzystaniu z roweru.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: