RÓŻANY ZAKĄTEK ROZKWITA DZIĘKI DOTACJOM

W Kutnie powstał nowy ośrodek wychowawczo – opiekuńczy „Różany zakątek” . Ten nowoczesny i przyjazny budynek będzie domem dla 14 podopiecznych. Jego budowę wsparły Fundusze Europejskie.

Różany Zakątek to miejsce, w którym wychowankowie będą mieszkać, rozwijać swoje zainteresowania, przygotowywać się do dorosłego życia. To przestrzeń dająca poczucie bezpieczeństwa, gdzie przede wszystkim mogą liczyć na życzliwość i wsparcie dorosłych.

Nowy budynek wygląda imponująco i jest funkcjonalnie urządzony. Wewnątrz znajdują się przytulne pokoje, łazienki, sypialnie oraz inne potrzebne pomieszczenia. Wystrój nawiązuje do nazwy ośrodka, motyw róż jest obecny w aranżacji.

Takie miejsca są niewątpliwie istotne dla wsparcia dzieci i młodzieży. Kameralna atmosfera budynku pozwala na jak najlepsze skupienie się na potrzebach podopiecznych. Różany zakątek różni się od innych ośrodków. Dzieci czują się współodpowiedzialne za miejsce w którym mieszkają. To motywuje do włączania się w codzienne obowiązki domowe. Przyjazna atmosfera miejsca, jak i otoczenie na pewno pozytywnie wpłyną na rozwój podopiecznych. Miejmy nadzieje, że takie miejsca będą dobrym startem dla wielu osób i pozwolą im w przyszłości rozwinąć skrzydła.

Całkowity koszt inwestycji to ponad milion siedemset tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosiło około 680 tysięcy złotych.

materiał promocyjny


Przeczytaj także:

reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama
open