Rozbieżności w raportach o koronawirusie? Starosta wyjaśnia sytuację

- reklama -

W piątek władze powiatu kutnowskiego poinformowały o śmierci 60-letniej kobiety z Kutna, która była zakażona koronawirusem. Jej zgon nie został jednak jeszcze ujęty w raportach Ministerstwa Zdrowia. Dlaczego?

- reklama -

O sprawę zapytaliśmy starostę kutnowskiego, Daniela Kowalika.

Wszystkie raporty publikowane przez Wojewodę Łódzkiego powstają w oparciu o dane Powiatowych Stacji Sanitarno–Epidemiologicznych. W związku z powyższym dane publikowane przez służby powiatowe są aktualne i różnią się o 1–2 dni z danymi przedstawionymi przez władze województwa – mówi Panoramie Daniel Kowalik.

- reklama -

Należy pamiętać, że dane wojewódzkie są zawsze obarczone mniejszym bądź większym poślizgiem czasowym na korzyść danych przedstawianych przez powiat, gdyż te powiatowe pochodzą bezpośrednio od źródła czyli Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologiczne – dodaje D. Kowalik.

Dodatkowo dziś Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Kutnie dokonała korekty liczby osób zakażonych w powiecie kutnowskim.

- reklama -

Jedna osoba zarażona z miasta Kutno przebywa w szpitalu w Łodzi i jest obecnie zaliczona do statystyk łódzkich, stąd też rozbieżność w liczbie zarażonych – komentuje starosta Daniel Kowalik.

Sytuacja epidemiologiczna w pow. kutnowskim (stan na 6.06.2020, 13:00)

Kwarantanna i izolacja – 321
Pod nadzorem epidemiologicznym – 2
Hospitalizowanych – 6
Zarażonych – 39 (34 – miasto Kutno, 2 – gmina Kutno, 2 – gm. Krośniewice, 1 – gm. Strzelce)
Osoby wyleczone – 42 (30 – miasto Kutno, 7 – gmina Kutno, 3 – gm. Żychlin, 2 – gm. Krośniewice)
Zgony – 2 (72–latek, obciążony chorobami współistniejącymi – miasto Kutno, 60–letnia kobieta obciążona chorobami współistniejącymi – miasto Kutno).

Najbliższy raport dotyczący sytuacji epidemiologicznej w powiecie kutnowskim pojawi się w niedzielę 7 czerwca 2020 około godziny 9:00.

+++ Przeczytaj więcej o koronawirusie w Kutnie i regionie +++

- reklama -


1 KOMENTARZ

  1. Pozdrawiam Kutnowski Sanepid. Od lat nie spotkałem się z taką dezinfomacją petenta.Totalnie nie przygotowany na panujące warunki.Może zrobimy ranking, kto i ile czasu siedzi przez nich w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane: