Rozbita kontrabanda pod Kutnem. Ponad 26 tys. sztuk „lewych” papierosów, tytoń i alkohol

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z policjantami z kutnowskiej jednostki zabezpieczyli ponad 26.500 sztuk papierosów, 23 kg tytoniu oraz 9 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Właściciel kontrabandy odpowie za paserstwo akcyzowe. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

- R E K L A M A -

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi uzyskali informację, że na jednej z posesji w gminie Kutno prowadzona jest nielegalna hodowla zwierząt w tym m.in. zwierząt egzotycznych oraz, że przechowywane są one w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu. 25 stycznia 2018 roku funkcjonariusze pojawili się pod wskazanym adresem wspólnie z pracownikiem Łódzkiego Oddziału Opieki nad Zwierzętami oraz funkcjonariuszami oddziału celno-skarbowego.

– Okazało się, że zamiast egzotycznych zwierząt mundurowi znaleźli bardzo duże ilości papierosów, tytoniu i wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Część nikotynowej używki nielegalnego pochodzenia właściciel próbował spalić w piecu. Łącznie zabezpieczono ponad 26.500 sztuk papierosów i 23 kg tytoniu, a także 9 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 41.000 złotych – mówi st. asp. Edyta Machnik z KPP Kutno.

20-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Ponadto pracownik Łódzkiego Oddziału Opieki nad Zwierzętami ujawnił na terenie posesji psa, którego stan zagrażał życiu zwierzęcia i został on zabrany właścicielowi. Mężczyzna może odpowiadać również za przestępstwo znęcanie się nad zwierzętami.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: