reklama
reklama

Rozbój w biały dzień w Kutnie! Kopał i dusił mężczyznę, wpadł po policyjnym pościgu

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia, po krótkim pościgu kutnowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o rozbój i kradzież rozbójniczą. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

19 października 2020 roku około godz. 13.30 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju do którego doszło na ul. Sowińskiego. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali pokrzywdzonego.

- R E K L A M A -

Oświadczył on, że kilka minut wcześniej został zaatakowany przez znaną mu osobę. Z relacji ofiary przestępstwa wynikało, że kiedy szedł ulicą podszedł do niego mężczyzna i zażądał od niego pieniędzy i telefonu komórkowego.

Kiedy odmówił, 22-latek zareagował agresywnie, zaciągnął mu kaptur na głowę, kopnął w klatkę piersiową i głowę, uderzał oraz dusił, po czym zabrał mu pieniądze oraz e-papierosa. Mężczyzna próbował odzyskać swoje skradzione chwilę wcześniej rzeczy. Sprawca jednak postanowił za wszelką cenę utrzymać łup i zaczął grozić pokrzywdzonemu ponownym użyciem wobec niego przemocy. Następnie uciekł.

- R E K L A M A -

Ofiara dokładnie opisała sprawcę, dzięki czemu po kilkunastu minutach od zgłoszenia mundurowi namierzyli 22-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego. Mężczyzna widząc policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu pieszym sprawca był już w rękach policjantów. Napastnik znajdował się pod wpływem alkoholu.

Został osadzony w policyjnym areszcie. Śledczy ustalili także, że 22-latek w sierpniu 2020 roku dokonał kradzieży elektronarzędzi na terenie jednego ze sklepów w Kutnie na kwotę ponad 500 złotych.

- R E K L A M A -

Mężczyzna 21 października 2020 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju i kradzieży rozbójniczej. Tego samego dnia sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też odpowiedzialności za kradzież elektronarzędzi.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: