reklama
reklama

Rozpadająca się kamienica szpeci centrum. Prezydent porozmawia z właścicielem?

Po rewitalizacji Rynku Zduńskiego kamienica u zbiegu ul. Podrzecznej i Jana Pawła II bez dwóch zdań nie będzie pasowała do tamtejszego krajobrazu. Jaka przyszłość czeka rozpadający się budynek?

- R E K L A M A -

Po zakończeniu rewitalizacji Placu Wolności i Rynku Zduńskiego centrum Kutna zyska nowy wygląd. Niestety, w pobliżu znajduje się kilka budynków, które delikatnie mówiąc, psują krajobraz i estetykę.

Temat jednego z rozpadających się budynków zlokalizowanych w sercu Kutna, na wtorkowej sesji Rady Miasta poruszył radny Tomasz Rędzikowski.

- R E K L A M A -

Czy były prowadzone rozmowy z właścicielem na temat odkupienia nieruchomości przy Podrzecznej 29? Ta kamienica szpeci, a jak byśmy to kupili i wyremontowali, tak jak w przypadku Podrzecznej 20, to byłoby to z korzyścią dla miasta – mówił T. Rędzikowski.

reklama

Jak powiedział Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, feralny budynek kiedyś był już w zasobach Zarządu Nieruchomości Miejskich, jednak teraz należy do prywatnej osoby.

- R E K L A M A -

Podkreślił, że na tę chwilę nie ma planów dotyczących wykupy tej nieruchomości, jednak zapowiedział działania zmierzające do poprawy estetyki w tej części miasta.

Rzeczywiście trzeba wrócić do rozmów z właścicielem, żeby go jakoś zdyscyplinować i zachęcić do remontu tego budynku. Obiecuję, że porozmawiam z właścicielem – zapowiedział J. Boczkaja.

reklama

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: