Rozpoczął się remont na DK92, duże utrudnienia dla kierowców aż do jesieni [ZDJĘCIA]

Rozpoczął się remont mostu na Ochni i w związku z tym zamknięto część DK92, co wiąże się z bardzo dużymi utrudnieniami dla kierowców.

- R E K L A M A -

— Rozpoczynamy remont mostu na Ochni w Kutnie. Oznacza to konieczność całkowitego zamknięcia blisko czterokilometrowego odcinka DK92 do połowy października tego roku. Wyłączony z ruchu fragment drogi krajowej zaczyna się u zbiegu DK60 z DW702 (skrzyżowanie ulic Bitwy pod Kutnem z Łąkoszyńską), a kończy przy Rondzie Unii Europejskiej (skrzyżowanie Sklęczkowskiej (DK92) i Wschodniej). W tym czasie kierowcy będą korzystali z objazdu wyznaczonego przez teren kutnowskiej strefy ekonomicznej ulicami: Łąkoszyńską, Wodną i Wschodnią. Objazd obowiązuje w obu kierunkach — mówi Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Utrudnienia mają potrwać do połowy października.

- R E K L A M A -

Prace obejmą między innymi: wymianę nawierzchni, izolacji, barier, kap chodnikowych, dylatacji, a także wykonanie zabezpieczania antykorozyjnego, budowę schodów skarpowych i remont tzw. stożków. Powinny się one zakończyć w połowie października, kiedy na DK92 zostanie przywrócona stała organizacja ruchu. Koszt remontu, to blisko 1,6 mln złotych.

Zakres objazdu:
Objazd w kierunku Warszawy wyznaczono: DK 60 – DW 702 (ul. Łąkoszyńska) – ul. Wodna – ul. Wschodnia – DK 92.
Objazd w kierunku Konina wyznaczono: DK 92 – ul. Wschodnia – ul. Wodna – DW 702 (ul. Łąkoszyńska) – DK 60.

- R E K L A M A -

W związku z remontem mostu w ciągu Drogi Krajowej nr 92 oraz zamknięciem odcinka DK 92 zmieniona będzie trasa niektórych linii autobusów MZK Kutno. Od czwartku 20.06.2024 r. do odwołania obowiązywać będzie objazd dla linii nr: 1, 10, 11. Więcej o zmianach pisaliśmy TUTAJ.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: