Rozpoczęły się dożynki w Łaniętach. Przygotowano wiele atrakcji! [ZDJĘCIA/WIDEO]

Rozpoczęło się Święto Plonów w Łaniętach. Za nami już przemarsz rozśpiewanego korowodu, a po oficjalnej części dożynkowej na mieszkańców regionu czeka wiele atrakcji.

- R E K L A M A -

Dożynki gminne w Łaniętach rozpoczęły się od mszy świętej dziękczynnej w intencji rolników w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łaniętach. Następnie odbył się przemarsz kolorowego i licznego korowodu dożynkowego do parku.

Tam odbyła się część oficjalna łanięckiego Święta Plonów – starości dożynek przekazali chleb na ręce włodarza gminy Tomasza Szczęsnego, nie brakowało tradycyjnego obrzędu dzielenia się chlebem. Były także przemowy – na scenie pojawił się m.in. wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny, który przywitał wszystkich przybyłych gości. Głos zabrali także starosta kutnowski Daniel Kowalik, członek zarządu województwa łódzkiego Robert Baryła, przewodniczący rady powiatu Marek Ciąpała czy Adrian Zieliński, reprezentujący posła Tadeusza Woźniaka oraz senator Przemysław Błaszczyk. Na dożynkach nie zabrakło też między innymi członka zarządu powiatu kutnowskiego Tomasza Walczewskiego.

- R E K L A M A -

W programie dożynek są między innymi rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy ogród 2022 w gminie Łanięta czy degustacja potraw przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Nie brakuje oczywiście darmowych atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców, waty cukrowej, popcornu i gofrów.

Przed nami także część artystyczna, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Przewidziano występ zespołu tanecznego działającego przy GOKiS w Łaniętach, występ zespołu „Łanięckie Słowiki”, konkurencje dożynkowe, zabawę taneczną z zespołem ProRemix oraz występ gwiazdy wieczoru (20:30) – Avinion Dance. Jednym zdaniem: będzie się działo!
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: