Rozpoczyna się największa od lat inwestycja drogowa w Kutnie!

Osiem ulic wybudowanych niemalże od podstaw, większość z nich z z nowym oświetleniem, odwodnieniem i kanalizacją sanitarną. Przy niektórych pojawią się także chodniki. Rozpoczyna się największa od lat inwestycja drogowa w Kutnie.

- R E K L A M A -

– To jest budowa nowych ulic. Na niektórych tych drogach mamy nawierzchnię szutrową czy żużlową. Niektóre są wykonane z płyt betonowych, ale tego zakresu prac nie możemy nazywać tylko remontem, to będzie budowa od zera. Wszystko zostanie zdjęte, będzie nowa podbudowa, instalacje no i oczywiście nawierzchnie – wyjaśnia Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Jak podkreśla prezydent Kutna, wykonawcy mają duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu prac i nie powinno być problemu z ich realizacją.

- R E K L A M A -

Pracami zajmie się konsorcjum trzech kutnowskich firm: PW Hydrobud, PBP „Trakt” Sp. j., Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.
Już od poniedziałku (12 czerwca) ekipy budowlane można spotkać na ulicach: Kucieńskiego, Kostki Gadomskiego oraz Polnej. W tym rejonie wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu do momentu zakończenia inwestycji.

Koszt budowy i przebudowy ośmiu ulic to prawie 27 700 000 złotych. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 23 500 000 zł.

- R E K L A M A -

Lista ulic, które zostaną przebudowane w ramach inwestycji: Zimowa, Sklęczkowska Bis, Odlewnicza, Polna, Gliszczyńskiego, Kucieńskiego, Kostki Gadomskiego, Ekonomiczna (wraz z przebudową skrzyżowania z DK 92).

Znak SIM
Ulica Kostki Gadomskiego

Ulica Polna
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: