reklama
reklama

Rusza proces lidera kutnowskiego Strajku Kobiet. Walczak: Trwa akcja represjonowania

Jutro, w środę 26 maja w Sądzie Rejonowym w Kutnie ruszy proces Sebastiana Walczaka w sprawie organizowania i przewodzeniu Strajkowi Kobiet, który odbywał się na jesieni zeszłego roku.

Z informacji OSK obecnie w Polsce trwa akcja represjonowania najbardziej aktywnych organizatorów Strajków Kobiet. Dlatego, na zlecenie PiS, wobec mnie prowadzone są działania Policji. Obecnie prowadzone jest wobec mnie 13 postępowań policyjnych. Jutro odbędzie się pierwsze postępowanie w trybie jawnym. Inne postanowienia zostały wydane w trybie niejawnym – mówi Sebastian Walczak z kutnowskiej Lewicy.

- R E K L A M A -

Przed sądem jutro pojawić mają się między innymi posłanki Lewicy Paulina Matysiak i Anita Sowińska oraz poseł Tomasz Trela, a także Michał Pietrzak z Wiosny Biedronia, którzy jak mówi Walczak, wspierają go w walce o sprawiedliwy wyrok.

Zarówno przed, jak i po procesie, odbyć ma się konferencja z udziałem ww. przedstawicieli Lewicy.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, na jesieni 2020 w całym kraju odbywały się antyrządowe protesty związane z decyzją TK w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Na ulice wielu miast wyszły tysiące osób, w Kutnie w szczycie protestów udział wzięło około pół tysiąca osób.

Zobaczcie, jak wyglądało to na zdjęciach:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: